Dvojzápas s Opavou bol bohatý na góly

V Senci videli diváci až trinásť presných zásahov. Po dva góly si rozdelili Jirka s Yilmazom. Okrem toho v hlavnom mužstve debutovalo viacero hráčov. Pre menšie svalové zranenie nezasihol do hry Vakho Čanturišvili. Po dnešku končí v malom Ríme Valmire Sulejmani.

FC Spartak Trnava - SFC Opava 3:5 (2:2)
Góly: Bogdanovski, Yilmaz 2x
SPARTAK: Chudý (Vantruba) - Lukič, Godál, Tóth, Čonka - Brigant, Pehlivan, Vlasko, Bogdanovski (Oravec), Sulejmani - Yilmaz

V úvodnom súboji zimnej prípravy sa andeli rozbiehali o niečo pomalšie. Hostia z Opavy to dokonale využili a v pätnástej minúte viedli o dva góly. Zverenci Nestora El Maestra sa začali prebúdzať v druhej polovici prvého dejstva. V 26. minúte potešil oko diváka Bogdanovski, ktorému pred šestnástkou prihral Yilmaz a legionár z Macedónska nedal vonkajším falšom brankárovi Opavy žiadnu šancu. Tesne pred koncom polčasu spartakovci vyrovnali. Čonka potiahol po ľavej strane, prihral pod seba, kde Vlasko netrafil podľa predstáv, k lopte sa dostal Pehlivan, ktorý ju narazil Yilmazovi a Rakúšan s tureckými koreňmi zoči-voči brankárovi neváhal. V prvom stretnutí sa predstavil v základnej zostave i Valmire Sulejmani, ktorý je v Trnave na skúške.

Po zmene strán sa opakovala situácia z úvodu. Do brány sa postavil navrátilec z reprezentačného zrazu Vantruba. Futbalisti Opavy mu však poslali dva rýchle pozdravy a viedli 4:2. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, Vlaskovu výbornú prihrávku z polovice ihriska zužitkoval volejom Yilmaz. Zo strany Spartaka to ale bol posledný presný zásah v tomto dueli. Skóre stretnutia uzavrel dvadsať minút pred koncom Václav Jurečka.

FC Spartak Trnava - SFC Opava 3:2 (2:1)
Góly:
Jirka 2x, Egho
SPARTAK:
Urminský - Kadlec, Hladík, Gombala, Janso - Greššák, Sloboda - Čeredničenko, Egho, Jirka - Reynaldo (T. Vantruba)

V druhom stretnutí využil Nestor El Maestro široký káder a postavil odlišnú jedenástku. V nej sa objavilo viacero novicov. Na hrote útoku operoval Brazílčan Reynaldo a na stopérskom poste Gombala. V priebehu striedal útočník Tomáš Vantruba. Medzi tri žrde sa vôbec po prvý raz v drese hlavného mužstva postavil Peter Urminský. Zápas bol o niečo opatrnejší ako prvý. Oba celky si dávali vzadu pozor. Až v osemnástej minúte sa prítomní diváci dočkali gólu. Sloboda milimetrovou kolmicou vysunul za obranu Egha, ten sa neulakomil, pod sebou našiel voľného Jirku, ktorý už do prázdnej brány nemal problém skórovať. Rovnaký hráč sa presadil aj v štyridsiatej minúte. Jeho rýchly nábeh si na polovici všimol Reynaldo a odchovanec trnavského Spartaka bol chladnokrvný. O dve minúty neskôr zdvihla Opava varovný prst, keď voľný Kuzmanovič pálil z hranice šestnástky presne k pravej žrdi.

Vstup do druhého dejstva vyšiel znova hráčom českého druholigistu, keď sa im podarilo vyrovnať na 2:2. O víťazstve mohol rozhodnúť Tomáš Vantruba, ktorý po chybnej rozohrávke Lašáka mieril do žrde. Po ňom sa v sľubnej pozícii ocitol i Egho, ale po centri Čeredničenka hlavičkoval do náručia brankára. Všetko si však vynahradil v 77. minúte. Skvelo sa uvoľnil cez obrancu, Lasák jeho pokus neudržal a Marvin tak mohol doklepnúť do prázdnej brány a zariadiť svojmu mužstvu prvé víťazstvo v zimnej príprave.

Stretnutia sa nezúčastnil Andrej Lovás, ktorý odohral prípravný duel v drese Senice proti Dunajskej Lužnej. Išlo o vzájomnú dohodu oboch klubov a hráča. K hosťovaniu zatiaľ nepríde, keďže Seničania si musia vyriešiť interné záležitosti. Lovás tak odlieta do Turecka so Spartakom. Po sobotnom dvojzápase sa s kabínou rozlúčil Valmire Sulejmani.

POHĽAD Z KABÍNY:

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Sú to iba prípravné zápasy. Bolo to pre nás trochu atypické. Padlo veľa gólov, v prvom sme prehrali, v druhom vyhrali. Myslím, že išlo o fajn tréning. Pohybovo to bolo v poriadku. Tešíme sa už do Turecka. Reynaldo sa javil v poriadku, potrebuje ešte trénovať. Valmirovi ďakujeme, že nám tento týždeň pomohol najmä v tréningu. Ide o dobrého hráča. V ďalšej kariére mu želám len to najlepšie."

Andrej Kadlec (o druhom zápase, pozn. red.): "Myslím, že sme doň vstúpili veľmi dobre. Podarilo sa nám streliť dva góly. Vyhrali sme polčas. Po zmene strán sme chceli opäť začať aktívne, no nevyšlo nám to podľa predstáv. Do každého súboja sme chodili neskôr. Podstatné ale je, že sme dali víťazný presný zásah my. Celkovo sa dnes hralo dobre, aj keď neskôr začalo pršať i snežiť. Pre nás išlo o nepríjemnú vec, keďže sa zhoršila viditeľnosť. Máme za sebou náročný týždeň prípravy. Na konci dňa je dôležité, že sa nikto nezranil a všetci tak môžeme odletieť do Turecka."

Marvin Egho (hráč FC Spartak Trnava): "V prvom polčase sme podali koncentrovaný výkon, z čoho plynuli naše dva góly. Následne sme dva ľahké inkasovali a súperovi sa podarilo vyrovnať. Z výhry máme radosť. Je to síce prípravný zápas, ale víťazstvá vám vždy pomôžu k získaniu sebavedomia. Čo sa týka mňa, týždeň som bol chorý, netrénoval som. Som šťastný, že som mohol skórovať a na ďalší presný zásah asistovať."