Mládež vo výsledkoch

Starší dorast remizoval s Dunajskou Stredou 0:0. Mladší dorastenci U17 vyhrali derby so Slovanom, U16 vysoko prehrali. Žiaci a žiačky vyhrali svoje zápasy.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava U19 0:0
DAC:
Švihel - Šimko, Ferťal, Végh, Rymarenko (68. Szelle), Domonkos, Moďoroši, Bazsó (C), Varga, Kollár, Holeček
Spartak: Vantruba - M. Zaduban, Štrba, Polák, Lošonský - Pavlovčík, Bango (C), Vangel (62. Fačol)- Lauko, Martinka (75. Halmo), Zolvík (89. Juriš)

Jozef Brezovský (tréner Spartaka U19):
„Hráčov som pred stretnutím pripravoval na fyzický náročný súboj. Domáci neradi doma prehrávajú a vedia byť nepríjemní. S väčším držaním lopty sa nám darilo kontrolovať hru, ale iba do finálnej fázy. V nej sme boli nepresní a na gólovú šancu sme sa museli poriadne nadrieť. Súper hral dopredu jednoducho, síce trafil brvno našej bránky, ale nebol nebezpečnejší ako my. V prvom polčase sme sa dostali do šancí po strele Zolvíka (tyč) a Laukovom voleji. V druhom dejstve nebezpečne dvakrát zakončoval Pavlovčík, ale iba do stredu brány. V závere vsadil súper všetko na útok, no výborne hrajúci stopéri (Štrba a Polák) dokázali tento tlak eliminovať. Výstavbu útoku a aj jeho vedenie zvládame. Vo finálnej fáze nám chýba rozdielový hráč. Dnes obranná fáza dominovala pred útočnou. Vo všetkých formáciách sme mali odoberanie lôpt a prechod do útoku lepší ako zakončenie útoku.“
Poradie: 7. miesto, 21 bodov, skóre 21:18

FC Spartak Trnava U17 - ŠK Slovan Bratislava U17 3:0 (1:0)
Góly: 31. Martinka, 48. a 69. Bros
Spartak: Takáč - Kozák, Mihalovic (53´ Tumma), Kiss, Vajda - Bros, Mihálik T., Sekera (65´Smaali) - Vida, Martinka (75´ Chmúra), Dráfi (71´ Jirka)
Slovan: Trnovský - Kočik (53. Dolán), Kratochvíl, Šimora, Červenák, Németh (C), Lacko, Daniš (41. Lexa), Potoma, Fronc (70. Žákovič), Herman (41. Kajtár)

Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): „Rovnako negatívne ako kvalitu zápasu ovplyvnil silný vietor aj náš výkon. Slabšia ponuková činnosť a práca s loptou spôsobovali problémy so zakladaním a vedením útoku. Súperovi sme tak umožnili väčší počet štandardných situácií a dve nepríjemné zakončenia. Nebolo to síce často, ale keď sa nám podarilo dostať loptu do útočného pásma, boli sme pre súperovu bránu nebezpeční a po rýchlej kombinačnej akcii sme sa aj ujali vedenia. Druhý polčas sa obraz hry výrazne zmenil a v podstate bol v našej réžii. Pôsobili sme futbalovejším dojmom, súpera sme dostávali pod tlak, v útočnej fáze sme sa dokázali presadzovať individuálne aj kombinačne. V defenzíve sme aktívnym pressingom získavali lopty už na súperovej polovici. Naša snaha, aktivita a hlavne túžba po víťazstve bola odmenená ďalšími dvoma gólmi a mohli sme sa tak tešiť zo zaslúženého víťazstva.“
Poradie: 5. miesto, 29 bodov, skóre 29:25

FC Spartak Trnava U16 - ŠK Slovan Bratislava U16 0:9 (0:5)
Góly:
18. Filipiak, 21. 22. a 27. Čerňanský, 38. a 78. Hudák, 57. Čech, 67. Chabreček, 76. Haramia
Spartak: Horváth - Petráš (41. Baranovič), Strmenský, Várady, Akbar - Daniel (31. Horvát), Babjak (68. Koricina), Gono (25. Mánik) - Michalička, Mihálik, Kopšík
Slovan: Hronček - Habodasz, Čech (C), Chabreček, R. Nagy (75. Kanovič), T. Nagy (67. Voštinár), Kiss, Hudák, Filipiak, Pochylý (72. Kozák), Čerňanský (61. Haramia)

Róbert Ovad (tréner Spartaka U16): "Tento zápas nám absolútne nevyšiel. Súper nás predčil vo všetkých činnostiach, hral dôrazný futbal, s ktorým sme sa nevedeli vyrovnať. Jeho hráči boli fyzicky vyspelejší, rýchlejší a agresívnejší. V obrannej fáze sme herné situácie riešili veľmi zle. Súperovi sme veľa gólov vypracovali vlastnými chybami, nedôrazným bránením alebo chybami v rozohrávke. Slovanisti boli efektívnejší a strieľali góly z každej príležitosti. V stredovej zóne sme prehrávali osobné súboje, nepodržali sme loptu a v útočnej fáze sme nedokázali dostať súpera pod tlak. Po predchádzajúcich vydarených zápasoch si neviem náš výbuch vysvetliť. Nezvládli sme ho hlavne mentálne a mali sme priveľký rešpekt zo súpera. Každým inkasovaným gólom sme strácali sebavedomie a náš výkon klesal. Len traja hráči sa dokázali priblížiť k svojmu hernému štandardu. To bolo na súpera, akým bol Slovan, veľmi málo.“
Poradie: 9. miesto, 17 bodov, skóre 17:29

FC Baník HN Prievidza & Handlová U15 - FC Spartak Trnava U15 0:5 (0:1)
Góly: 30. Csáno, 43. Zedek, 50. Hecht, 61. Nebyla, 63. Durdy
Baník: Krausko - Píš (45. Kovács), Málik, Mjartan, Belica, Okenka, Petráš (64. Suchánek), Raffay (59. Lučanský), Kavka, Šutinský (C), Pavličko (59. Šagát)
Spartak: Paulen - Durdy, Grík, Lovász (36. Fraňo), Burian - Benovič - Hecht (51. Brodziansky), Nebyla - Zedek, Csáno, Repa (51. Bindicsz)
Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): „Celý zápas sme mali jasnú prevahu. V prvom polčase sme ale nemali dostatočný pohyb a tempo hry. Prvý gól sme strelili až v 30. minúte z rohu. Po tomto góle z nás opadla zbytočná nervozita. Druhý polčas sme zvýšili aktivitu, zrýchlili hru a výsledkom toho boli ďalšie štyri góly do siete súpera. V zápase sme ukázali niekoľko pekných kombinačných akcií. Okrem gólov sme nepremenili deväť čistých šancí, čo nás stálo lepší výsledok.“
Poradie: 1. miesto, 43 bodov, skóre 69:4

FC Baník HN Prievidza & Handlová U14 - FC Spartak Trnava U14 0:6 (0:5)
Góly: 2. a 7. Belko, 26. a 31. Záhumenský, 33. Sekera, 65. Slimák
Spartak: Pánis - Ďurina, Ševčík, Balažovič, Filkorn - Drobena (45. Koberčík) - Sekera (42. Slimák), Mego, Záhumenský (45. Talamon), Stanek (42. Haraj) - Belko (45. Hmam)
Roman Šulek (tréner Spartaka U14): „Zápas mal od začiatku jasný priebeh. Vyšiel nám úvod, kde sme strelili dva rýchle góly. Na kvalitnom teréne sme dobre kombinovali, pohybovali sa bez lopty a vytvárali šance, ktoré sme dokázali premieňať. Súpera sme v prvom polčase nepustili prakticky do žiadnej šance. Vyhrali sme ho 5:0. Loptu sme získavali kvalitným pressingom už na súperovej polovici. V druhom polčase sme síce nepremenili množstvo príležitostí, ale napriek tomu sme dominovali. Do konca zápasu sa nám podarilo streliť ešte jeden gól, ktorým sme uzavreli skóre na 6:0. Chlapcom ďakujem za prístup. Zápas si užili a podali výborný výkon.“
Poradie: 2. miesto, 36. bodov, skóre 69:12

FC Spartak Trnava U13 - FC Baník HN Prievidza & Handlová U13 24:3 (13:1)
Góly: 5 x Kotlár, 4 x Púchlo, 4 x Karhan, 3 x Tomovič, 2 x Weisenpacher, 2 x Cesnek, 1 x Petráš, 1 x Jasovský, 1 x Strečanský, 1 x Mišo - Dadík, Ilčík, Gendiar
Spartak:
Zostava 1: Trník-Adamkovič, Hrčka, Strečanský-Blaško- Jasovský, Púchlo, Weisenpacher (Fiala, Mišo)
Zostava 2: Pánis-Chynoradský, Petráš, Kukuč-Karhan-Tomovič, Cesnek, Kotlár(Ševeček, Štrbka)
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U13): „Zápas s družstvom výkonnostne z druhej polovičky tabuľky priniesol 23 gólov. Dostatok priestoru a času, ktorý nám súper poskytoval sme využívali na častú streľbu. Hráči sa veľmi rýchlo dostávali do priestorov nebezpečných na streľbu, kde využívali všetky naučené spôsoby streľby z tréningového procesu. Konečne sa zvýšila efektivita streľby. Súper sa dostával k našej bráne len sporadicky a vo väčšine prípadov obrancovia dokázali loptu ihneď odoberať a zakladať ďalšie protiútoky.“
Poradie: 2. miesto, 39 bodov, skóre 186:50

FC Spartak Trnava U12 - FC Baník HN Prievidza & Handlová U12 14:8 (7:4)
Góly:
3 x Žitný, 2 x Kondé, 2 x Ferenčík, 2 x Kusý, 2 x Mego, 1 x Kalivoda, 1 x Šarmír, 1 x Krchnár - 3 x Uhliar, 2 x Dzurík, 1 x Hájovský, 1 x Horvát, 1 x Jurík
Spartak: Slezák, Mihočka - Kondé, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Ferenčík, Lukáč, Áč, Kukučka, Drozda, Kusý, Krchnár, Kalivoda (C), Mego, Morvay, Kramár, Kočík, Šarmír, Okruhlica
Baník: Sýkora, Husár, Varačka, Mažár, Krasko, Cagáň, Hájovský, Argyusi, Dzurík, Uhliar, Kurbel (C), Perniš, Vlnieška, Suchánek, Neischl, Faccin, Majdák, Horvát, Jurík, Mello

Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U12):
„Od úvodu sme dominovali a už v tretej minúte sme viedli 3:0. Chalani sa uspokojili a súper vyrovnal na 3:3. Snažili sme sa o postupný útok cez brankárov, z čoho sme dostali dva góly. Postupom času sme však opäť začali dominovať a kontrolovať hru. Hráči sa musia naučiť hrať pod tlakom aj v majstrovských zápasoch, konečne mali radosť z futbalu a tešili sa na zápas. Predviedli sme niekoľko pekných kombinácii v strednej a útočnej fáze. Napriek tomu sme zahodili množstvo šancí. V zakončení musia byť chalani pokojnejší, potom budú mať väčšiu pohodu pri premieňaní gólových príležitostí. Gratulujem im k víťazstvu.“
Poradie: 6. miesto, 25 bodov, skóre 144:118

FC Union Nové Zámky žiačky : FC Spartak Trnava žiačky 0:1 (0:0)
Gól: 56. Šimurdová
Spartak: Bagáčová – Holcová, Chlpatá, Čambálová – Cepková, Stegmannová – Šimurdová, Poláková, Karabová V.
Striedali: Hornáčková, Nádaská, Tanečková, prokešoví, Arnautovičová, Jurišová
Marián Kováčik (tréner žiačok Spartaka): „V zápase sa stretli dva kvalitné tímy z čela tabuľky. Nasvedčoval tomu prvý polčas, ktorý bol z oboch strán opatrný. Obe mužstvá si nevypracovali jednoznačnú gólovú príležitosť. Zápas bol z oboch strán veľmi kvalitný, pričom v ňom vynikali individuálne hráčske výkony Laury Retkéšovej na strane Nových Zámkov a Natálie Cepkovej na našej. V úvodnom dejstve sme ukázali pekné krídelné akcie, ktoré sme však nedotiahli do finálnej fázy. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie, spresnili sme hru a zlepšili sa najmä v medzihre. Výsledkom bola krásna akcia, kde v strede poľa Stegamannová podržala loptu a následne kolmicou medzi stopérov našla nabiehajúcu Šimurdovú, ktorá skórovala do protipohybu brankárky. Hráčky musím pochváliť, v hre jeden na jedného boli o niečo lepšie, ale čo ma potešilo, že sme dominovali v dodržiavaní taktických pokynov. Hrali sme po zemi, využívali sme dostatočne celý priestor ihriska, riadne sme dostupovali súperove hráčky, pričom sme ich okrem jednej vážnej situácie nepustili do zakončenia. Víťazstvo si veľmi cením, nakoľko sa jednalo o tzv. šesť bodový zápas. Vyzdvihol by som celý kolektív, bol to veľmi vynikajúci výkon.“
Poradie: 2. miesto, 24 bodov, skóre 27:9