Mládežníci majú za sebou prvé majstrovské zápasy

Zápas staršieho dorastu s Podbrezovou sa nedohral z dôvodu vážneho zraneniu hráča Spartaka Daniela Dubca. Mladší dorastenci vycestovali k rovnakému súperovi na jeho ihrisko. Žiaci si zmerali sily s akadémiou Petržalky a okrem kategórie U12 svoje zápasy vyhrali.

FC Spartak Trnava U19 - ŽP Šport Podbrezová U19 - prerušený zápas, preložený predbežne na 24. septembra
Najbližší zápas: (2. kolo) 27.8.2016 11:00 Partizan Bardejov U19 - FC Spartak Trnava U19

ŽP Šport Podbrezová U17 - FC Spartak Trnava U17 1:0 (0:0)
Gól: 52. Ďatko
ŽK: 29. Jagerčík (Podbrezová)
SPARTAK: Strmenský - Mánik (64. Prelovský), Tumma, Kozák, Akbar, Daniel (C), Mihálek, Kopšík (67. Petráš), Koricina (63. Sopko), Tóth (57. Horvát), Jirka

Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): „Po opatrnom začiatku z oboch strán sme postupne získavali prevahu nad súperom v držaní lopty a vytvorili si niekoľko dobrých gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili. Súpera sme držali na dištanc od našej brány a tak polčas skončil bez gólov. V 52. minúte sme zle rozohrali štandardnú situáciu, loptu súper zachytil a z rýchleho protiútoku, keď bola naša obrana nekompaktná, sme inkasovali. Po góle sa súper viac zmobilizoval, stiahol na vlastnú polovicu ihriska, prehustil priestor, narúšal naše kombinácie a kúskoval hru. V snahe vyrovnať, nám chýbal väčší pokoj na lopte a správne rozhodovanie sa, na konci zápasu aj sily. O výsledku rozhodla jediná priama strela, ktorá išla na našu bránu.“
Poradie: 12. miesto, 0 bodov, skóre 0:1 (1. kolo)
Najbližší zápas: (2. kolo) 30.8.2016 15:00 FC Spartak Trnava U17 - Partizan Bardejov U17

ŽP Šport Podbrezová U16 - FC Spartak Trnava U16 1:1 (1:0)
Góly: 31. Švantner - 66. Mesík
ŽK: 52. Bindics
SPARTAK: Miček - Mesík, Grík (C), Benovič, Burian - Marík M. (18. Drozda), Brodziansky (12. Zedek), Bocán - Marík R. (66. Ďurina), Csáno, Bindics
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): „Z hľadiska držania lopty sme boli jednoznačne nad súperom. Súper sa počas celého zápasu snažil využívať rýchle protiútoky, z ktorých si vytvoril viacero príležitostí. Naši hráči sa pokúšali o transfer z tréningového procesu do zápasu, no veľa pokusov vedenia útoku zlyhalo na zlom načasovaní v spolupráci skupiny hráčov. Z hľadiska obrannej fázy hry novozložená obrana nefungovala kompaktne a nesprávne sme spolupracovali v zabezpečovaní. Napriek pozičnej prevahe potrebujeme zlepšiť prechod zo stredovej zóny do útočnej, kde nám stroskotalo viacero útokov. Gól sme dostali po rohovom kope, kde náš hráč nechal voľného súperovho hráča na zadnej tyčke, takéto zaváhania nemôžu byť v tejto kategórií. Gól sme si vypracovali po spolupráci stredového hráča a krajného obrancu, ktorý po finálnej prihrávke premenil samostatný útok na brankára.“
Poradie: 8. miesto, 1 bod, skóre 1:1 (1. kolo)

FC Spartak Trnava U15 - FC Artmédia Petržalka U15 3:1 (1:1)
Góly: 15. Nebyla, 44. Drobena, 50. Stanek - 11. Szitás
ŽK: 19. Belko - 8. Valent
SPARTAK: Paulen - Ďurina (C), Grunský (60. Koberčík), Ševčík, Haraj (42. Sekera), Drobena, Mego (43. Horváth), Nebyla (30. Talamon), Belko (23. Drozda), Stanek, Repa

Milan Suchý (tréner Spartaka U15): „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Z vytvorených príležitostí však nepadol gól a naopak sme inkasovali po hrubej individuálnej chybe. O vyrovnanie sa o štyri minúty postaral po peknej krídelnej akcii aktívny Nebyla. Z ďalších príležitostí sa nám do prestávky nepodaril streliť vedúci gól, na čom mal zásluhu výborný výkon brankára hostí. V druhom polčase sa najskôr presadil po centrovanej lopte Ševčíka hlavou Drobena a tretí gól pridal po samostatnej akcii Stanek. V zápase sme si vytvorili veľký počet gólových príležitostí ale vo finálnej fáze sme riešili situácie veľmi zbrklo. Nespokojný som s medzihrou, lacno sme strácali veľa lôpt, chýbal nám väčší kľud na lopte a lepší výber miesta. Napriek tomu si myslím, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo.“
Poradie: 5. miesto, 3 body, skóre 3:1 (1. kolo)
Najbližší zápas: (2. kolo) 31.8.2016 14:00 FC Spartak Trnava U15 - AS Trenčín U15

FC Spartak Trnava U14 - FC Artmédia Petržalka U14 3:0 (2:0)
Góly:
8. Karhan, 25. Štrbka, 60. Húževka
SPARTAK: Trník - Rojka, Petráš (36. Húževka), Polák, Strečanský (36. Kukuč), Pomšahár (51. Ševeček) , Karhan (C), Blaško, Púchlo (36. Tomovič), Kotlár, Štrbka (36. Weisenpacher)

Roman Hudec (tréner Spartaka U14): „Na úvodný majstrovský zápas na veľkom ihrisku sme nastúpili veľmi nervózne. Od úvodu hral súper vysoký pressing a my sme mali problém so zakladaním útoku. Po úvodnom góle sme sa ukľudnili a začali dominovať v držaní lopty až do konca zápasu. Pozitívom zápasu bol prenos technicko-taktických vecí z tréningového procesu.“
Poradie: 6. miesto, 3 body, skóre 3:0 (1. kolo)

FC Akadémia Petržalka U13 - FC Spartak Trnava U13 1:39 (1:16)
Góly Spartaka:
9x Krchnák, 7x Repa, 4x Kucharík, 3x Áč, 3x Kalivoda 2x Nagy, 2x Mego, 2x Kramár, Žitný, Strmenská, Kukučka, Baláž F., Šarmír, Baláž T., Mihočka
SPARTAK: Amrich, Mihočka - Šutta, Krchnák, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Strmenská, Mego, Áč, Kukučka, Drozda, Kusý, Baláž F., Kočík, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Repa, Baláž T.

Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): „Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane a zodpovedne. Snažili sme sa o kombinačnú hru a s vysokym presingom, čo nám aj vychádzalo. Boli sme dominantní vo všetkých činnostiach. Chalani sa bavili futbalom a to nás môže len tešiť.“
Poradie: 1. miesto, 3 body, skóre 39:1
Najbližší zápas: (2. kolo) 27.8.2016 10:00 FKM Karlova Ves U13 - FC Spartak Trnava U13

FC Akadémia Petržalka U12 - FC Spartak Trnava U12 7:6 (4:2)
Góly Spartaka: 2x Kubišta, 2x Ilavský, 2x Blaško
SPARTAK: Tanyasi, Gajdoš - Béreš, Denkócy, Kučerka, Skukálek, Stano, Valovič, Ščasný (C), Šebek, Sklenár, Železník, Vajdík, Mesíček, Horník, Kubišta, Blaško, Ilavský, Krchnár
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): „V prvom majstrovskom stretnutí sme chceli predviesť výkon na úrovni. Predzápasové plány a odhodlanie hráčov bolo veľmi dobré ale keď prišiel hvizd hlavného rozhodcu, zostalo to žiaľ všetko v kabíne. Iskra, motivácia a chcenie hráčov nebolo na ihrisku najmä v prvom polčase cítiť. Naopak v našej hre prevládala nervozita a strach, z čoho pramenilo veľmi veľké množstvo nepresností. V druhom polčase sme sa osmelili, naša hra na jednom ihrisku už spĺňala určité kritériá, no druhá polovica tímu zostala na tom istom ako prvý polčas. Treba si však povedať, že aj súper mal svoju kvalitu, mali väčšie odhodlanie ako my a to rozhodlo, keďže posledný gól sme inkasovali v poslednej sekunde zápasu. Do budúcich zápasov budeme musieť zvýšiť pohyb na ihrisku, agresivitu a najmä musíme popracovať na práci s loptou, kde sme tiež spravili veľa chýb. Chválim mužstvo za druhý polčas, kde aj napriek nepriaznivému stavu dokázali výsledok vyrovnať. No treba si uvedomiť, že sa nemôžeme spoliehať na niekoľko hráčov ale musí zabrať celý tím.“
Poradie: 13. miesto, 0 bodov, skóre 6:7 (1. kolo)