Pavel Hoftych: Nestor má osobný motív a chuť pracovať

Pavel Hoftych: Nestor má osobný motív a chuť pracovať

Generálny manažér Pavel Hoftych zodpovedal klubovej televízii Spartak TV tri otázky po príchode nového trénera. Spartakovcov od novej sezóny povedie 34-ročný Nestor El Maestro.

Ako ste sa dostali do kontaktu s trénerom z nemeckej Bundesligy?
"V kontakte sme od minulého roka. V decembri sme sa stretli na jednom seminári a dali sa do reči o futbale. Nestor sa sám zaujímal o Spartak, keďže pôsobí v Austrii. V klube, na ktorý zanechal Spartak veľmi dobrý dojem. Mal o nás výborné referencie, krásny štadión, zázemie či atmosféra. Vedel toho o Trnave dosť. V januári sme sa stretli opäť, počas prípravného stretnutia proti Mladej Boleslavi. Na jar, keď sa riešilo čo bude ďalej, sme sa mu ozvali a dal nám najavo, že má záujem. Svoje ambície chce realizovať z pozície hlavného trénera."

Na svoj mladý vek má toho za sebou viac ako dosť. V nemeckej Bundeslige pôsobil pri viacerých kluboch. Za akých podmienok prichádza do Trnavy?
"Žiadal od nás normálne podmienky. Na úrovni tých, ktoré tu tréneri majú. Určite to v jeho prípade nie je o peniazoch. Videl som zmluvu, ktorú mal v Schalke 04, tam boli už iné peniaze. V Spartaku chce svojou prácou získať renomé a dotiahnuť ho na priečky, kam patrí. Sám cíti, že keď sa mu to podarí, dvere do nemeckej Bundesligy či Rakúska má otvorené. Je za tým osobný motív a chuť pracovať."

Má Spartak dostatočne zmapovaný?
"Na jeseň videl oba zápasy proti Austrii. Spartak sa mu páčil, informácií získal viac ako dosť. Pri svojej práci využíva množstvo analýz. Zistil si množstvo vecí o našich hráčoch a s viacerými počíta pre budúcu sezónu. Na základe ich celoročnej práce si sám poskladá tím. Spoločne pracujeme na príchode nových hráčov, aby mužstvo získalo novú tvár."

Zdroj: Spartak TV

aktuálne na spartak.sk