Víkendové zápasy mládežníckych kategórií

Starší dorastenci okúsili prvý krát v sezóne chuť prehry. Mladší odohrali zápasy s Ružomberkom. Žiaci si poradili so súperom z Dunajskej Stredy. Darilo sa aj ženám, ktoré vyhrali svoje zápasy v oboch kategóriách. Omladeným žiačkam nevyšiel zápas proti Senici.

FC Nitra U19 - FC Spartak Trnava U19 5:1 (2:1)
Góly: 7., 23. a 78. Fábry, 53. Tkáč, 57. Zelenka - 45. Sviatko
ŽK: 59. Macho - 59. Zolvík, 84. Martinko
SPARTAK: Urminský - Zaduban, Štrba (C), Kiss, Nemček, Valach (63. Dráfi), Vangel, Bango, Sviatko (63. Lauko), Zolvík (63. Martinko)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "U kvalitného súpera sme chceli hrať aktívne od prvej minúty, čo sa nám aj darilo ale zrážali nás individuálne chyby a efektivita súpera. V úvode sme dva krát inkasovali, avšak hrali sme ďalej smerom dopredu odvážne a vytvorili sme si množstvo šancí, z ktorých sme premenili iba jednu Sviatkom v 45.minúte. Úvod druhého polčasu rozhodol vlastne o osude stretnutia. V prvých piatich minútach sme mali tri obrovské gólové príležitosti, avšak bohužiaľ sme trafili brankára alebo zvonila dva krát tyč. Súper z nevinnej akcie odskočil na rozdiel dvoch gólov ale i tak sme stále útočili a chceli sme so zápasom niečo urobiť. A keď sme neskórovali ani z pokutového kopu a z ďalšieho samostatného nájazdu, súper nás doslova knokautoval ešte dvomi gólmi do otvorenej obrany. Súper ukázal kvalitu v prechodovej fáze a efektivitu v zakončení. My sme naopak neboli efektívni a vzadu sme urobili individuálne chyby, ktorých sme sa doposiaľ vyvarovali. Výsledok je pre nás veľmi krutý, avšak taký je futbal. Musíme sa z tohto zápasu poučiť."
Poradie: 2. miesto, 13 bodov, skóre 7:6
Najbližší zápas: Sobota 8.10.2016 11:00 FC Spartak Trnava U19 - ŠK Slovan Bratislava U19 (Slávia)

FC Spartak Trnava U17 - MFK Ružomberok U17 0:1 (0:1)
Gól: 13. Foťko
SPARTAK: Strmenský - Polačik, Kozák, Tumma, Akbar, Daniel (C), Jirka (60. Sopko), Ružička (41. Horvát), Michalička (74. Babják), Koricina, Kopšík (60. Petráš)
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Vstup do zápasu bol z našej strany zlý, keď sme už v desiatej minúte po chybe v strede obrany dostali gól. V túžbe čo najskôr vyrovnať sme chybovali v kombináciách, boli sme pomalí a nepresní v zakladaní útokov. Prehrávali sme osobné súboje, nevedeli sme sa dostať za chrbát obrany a ohroziť bránu súpera. Celý prvý polčas bol o náhode a čistú gólovú príležitosť sme si my a ani súper nevypracovali. V druhom polčase sme viac hrali na súperovej polovici ihriska, ale v prehustenom priestore sme sa nevedeli presadiť a vytvoriť si šancu na strelenie gólu. V dnešnom zápase nám chýbal futbalový kumšt, rozvaha a väčšia angažovanosť pre dobrý výsledok."
Poradie: 9. miesto, 6 bodov, skóre 7:7
Najbližší zápas: Sobota 8.10.2016 11:00 FC Nitra U17 - FC Spartak Trnava U17 (Nitra)
FC Spartak Trnava U16 - MFK Ružomberok U16 1:0 (1:0)
Gól: 12. Nebyla
SPARTAK: Miček - Mesík, Grík, Lovász, Burian - Benovič, Brodziansky, Nebyla - Bindics (C), Csáno (41. M. Marík), Zedek (78. R. Marík)
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Odohrali sme herne dobrý zápas, kde sa hráči snažili prenášať veci z tréningového procesu do herných situácií v zápase. Výsledkom toho bola trpezlivá medzihra s vytváraním si priestorov na finálne prihrávky. V zápase sme si vytvorili niekoľko gólových príležitostí, z ktorých sme bohužiaľ strelili len jeden gól po vynikajúcej akcii. Súper sa počas celého zápasu uzatváral do bloku pred vlastným pokutovým územím, kde využíval aktívne presúvanie do ťažiska hry a fyzickosť obrancov v osobných súbojoch. Po získaní lopty prepínal na rýchly protiútok do otvorenej obrany, ktorý sme až na pár detailov riešili konštruktívnym odobratím lopty a zakladaním postupného útoku. V zápase sme dokázali udržiavať medzihru, no musíme popracovať na výbere miesta pre oveľa častejšie využitie voľných priestorov na strelenie gólu."
Poradie: 2. miesto, 16 bodov, skóre 15:2
Najbližší zápas: 8.10.2016 13:15 FC Nitra U16 - FC Spartak Trnava U16 (Nitra)

FC Spartak Trnava U15 - FC DAC Dunajská Streda U15 1:0 (0:0)
Gól: 64. Dibala
SPARTAK: Paulen - Ďurina (C), Ševčík, Balažovič, Drozda, Talamon (36. Dibala), Mego, Vrška, Belko, Hmam (36. Drobena), Ondreák (59. Horváth)
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas.Snažili sme sa o konštruktívne otváranie hry. Problém sme mali hlavne v prvom polčase s finálnou fázou. Boli sme schopní sa kombinačne dostať na súperovu polovicu, tam nám však chýbala kolmejšia prihrávka, veľa situácií sme nedotiahli do finálnej fázy. Súper si vytvoril niekoľko nebezpečných situácii, ktoré sme však aj s prispením šťastia vyriešili. Aj my sme si vypracovali čisté príležitosti, stále nám však v koncovke chýba väčší dôraz a pohotovosť. Obdobný priebeh mal aj druhý polčas. Súper volil jednoduchý prechod do útoku, nakopávané lopty nám v niektorých prípadoch spôsobili problémy, gól sme však neinkasovali a naopak šesť minút pred koncom sa po individuálnej akcii Drozdu výborne uvoľnil Dibala a rozhodol o víťazstve. Celkovo to bol bojovný zápas, chýbala mu väčšia futbalovosť."
Poradie: 9. miesto, 7 bodov, skóre 5:14
Najbližší zápas: 8.10.2016 10:00 FKM Karlova Ves U15 - FC Spartak Trnava U15 (Karlova Ves)

FC Spartak Trnava U14 - FC DAC Dunajská Streda U14 3:1 (2:1)
Góly: 13. a 35. Tomovič, 39. Laczko - 10. Urban
SPARTAK: Trník - Polák, Húževka, Strečanský (56. Adamkovič), Rojka (51. Petráš), Karhan (C), Pomšahár (47. Blaško), Kotlár, Púchlo (61. Jasovský), Tomovič, Weisenpacher (36. Laczko)
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Súper začal veľmi aktívne a od úvodu nás zatlačil. Výsledkom ich tlaku bola premenená penalta v desiatej minúte. Do prestávky sa nám podarilo nepriaznivý stav otočiť vďaka agilnému Tomovičovi, ktorý skóroval už štvrtý zápas po sebe. V prvom polčase mal súper viac z hry. Boli aktívnejší a lepší na lopte. Po prestávke sme našu hru zlepšili a začali sme preberať iniciatívu. Boli sme nebezpeční, dokázali sme sa presadiť v hre jeden na jedného a mali sme lepšie držanie lopty. V zápase nás viackrát podržal dobrými zákrokmi brankár Trník. Pozitívom zápasu bola futbalovosť oboch tímov a veľmi vysoké tempo zápasu."
Poradie: 5. miesto, 15 bodov, skóre 19:9

FC Spartak Trnava ženy A - FK Dúbravka ženy 6:0 (2:0)
Góly: 35. Paveleková, 41. a 86. Žlnayová, 67. Gajdová, 75. a 80. Vargová
SPARTAK: Imreová (C) - Valentovičová (75. Hudcovičová), Schwarzová (46. Križanovičová), Sulíková, Jankechová (67. Augustovičová), Minarovičová, Paveleková (75. Kováčová), Zošiaková, Žlnayová, Gajdová, Vargová
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Aj napriek možno jednoznačnému výsledku nebol súper ľahký. Jedná sa o mladé futbalistky, ktoré fyzicky vládali s našimi. Úvod zápasu nám nevyšiel, chceli sme sa presadiť gólovo už na začiatku ale zahodili sme stopercentné príležitosti. Upokojil nás až krásny gól Pavelekovej, ktorá strelou z diaľky nedala súperovej brankárke šancu. Následne ešte do prestávky zvýšila náskok Žlnayová. Do druhého polčasu sme prestriedali, vyskúšali sme si iné varianty našej hry, pričom hráčky si skúsili aj iné posty. V druhom polčase sme jednoznačne dominovali, dobre sme kombinovali, dostatočne využívali krídelné priestory, ale dokázali sme dať aj kolmé prihrávky stredom ihriska za súperovú obranu. Gólovo sa presadili v druhom polčase dva krát Vargová, Gajdová a Źlnayová. Stále je však na čom pracovať, hlavne na zakončení, kde nesmieme byť zbrklí ale rozvážni. Dievčatá sa však od zápasu k zápasu, zlepšujú, zdokonaľujú, pracujú na sebe, čo je pre mňa ako trénera potešiteľné. Hráčky preniesli do tohto zápasu aj natrénované veci z tréningového procesu a ich napredovanie je viditeľné. Priestor dostali aj v tomto zápase viaceré hráčky, pričom celý zápas po dlhodobom zranení odchytala Imreová."
Poradie: 2. miesto, 13 bodov, skóre 26:1
Najbližší zápas: 8.10.2016 15:00 NMŠK 1922 Bratislava - FC Spartak Trnava ženy A (Bratislava)

FC Kopčany ženy - FC Spartak Trnava ženy B 1:5 (0:3)
Góly: 79. Poláková - 4. a 38. P. Nádaská, 36. Práznovská, 51. Holcová, 59. N. Práznovská
SPARTAK: Bagáčová - Hanzelová (54. Richnáková), Holcová (68. Bednáriková), Švajdová, Žgančíková, Švikruhová (C), P. Nádaská (66. Valentová), Stegmannová (58. Žiaranová), Šimončičová, N. Práznovská, Moravcová
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Do zápasu dievčatá nastúpili s veľkým odhodlaním odčiniť zlý výkon z minulého kola a na ich hre to bolo hneď vidieť. Lepšia sústredenosť a bojovnosť ich doviedli k prvému víťazstvu v lige. Istou dávkou tomu dopomohol aj súper, ktorý bol viac menej odovzdaný a tak si dievčatá mohli s chuti zahrať čoho výsledkom boli pekné kombinačné akcie, šance a góly. Verím že toto víťazstvo bude pre nich povzbudením do ďalšieho účinkovania v súťaži."
Poradie: 9. miesto, 4 body, skóre 7:17
Najbližší zápas: 9.10.2016 14:00 FC Spartak Trnava ženy B - FC Čaka (Slávia)

FC Spartak Trnava žiačky - FK Senica žiačky 2:5 (0:1)
Góly:
60. Hornáčková, 69. Bajerová - 31. Krásna, 46., 48., 54. a 59. Morávková
SPARTAK: Prokešová - Čambalová, Strmenská (C), Pivarčiová, Hornáčková, Bajerová, Trajlínková, Harajová, Karabová, Uváčková, Kolesíková
Striedali: Tanečková, Mrázová, Arnautovičová, Krchnáková, Kormúthová
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "Okrem brankárky sme do zápasu nasadili iba mladšie žiačky. Pre niektoré z nich to bol debut v majstrovskom zápase. Na dievčatách bolo vidno nervozitu, ktorej sa zbavili až po inkasovaných góloch. Od toho momentu sme dokázali súpera prehrávať v osobných súbojoch, po strate lopty sme ju dobrým napádaním rýchlo získavali späť a začali sme si vypracovávať aj gólové príležitosti, z ktorých sa nám podarilo dve premeniť. Dievčatá sa presvedčili, že prílišný rešpekt pred ktorýmkoľvek súperom nie je na mieste. Musím všetky hráčky pochváliť najmä za neutíchajúcu bojovnosť až do posledných sekúnd zápasu."
Poradie: 5. miesto, 6 bodov, skóre 38:12
Najbližší zápas: 9.10.2016 13:00 FK Slovan Duslo Šaľa žiačky - FC Spartak Trnava žiačky (Šaľa)