Výsledky víkendových zápasov mládeže

Starší dorastenci otočili zápas s Bardejovom, ale nakoniec aj tak prehrali. Mladším dorastencom sa darilo na ihrisku súpera v Dunajskej Strede. Starší žiaci odohrali kvalitné zápasy v derby so Slovanom a mladší žiaci si poradili s rovesníkmi z Myjavy. A-tím žien hral proti hráčkam zo Svätého Jura. Béčko a žiačky si zmerali sily s futbalistkami z Čaky.

FC Spartak Trnava U19 - Partizan Bardejov U19 2:3 (1:1)
Góly: 44. Halmo, 47. Vangel - 21., 55. a 73. Góra,
Žlté karty: 77. Polák - 42. Piľar
SPARTAK: Vantruba - M. Zaduban, Štrba, Polák (C), Jašúrek, Pavlovčík, R. Zaduban (46. Vangel), Bango (76. Benca), Dubec, Halmo (70. Zolvík), Lauko
PARTIZAN: Pillár - Szaniszló, Kyjak (C), Sova (89. Kavulič), Šefčík, Góra, Didik, Gduľa (90. Pangrác-piter), Oliinyk (90. Stachura), Konkoľ, Piľar
Jozef Brezovský (tréner Spartaka U19): „Od začiatku sme hrali zakríknuto a nedokázali sme adekvátne reagovať na súperovu bojovnosť a rýchlosť. Aj keď sme dostali prvý gól, veril som že zápas otočíme. Síce sme viedli, ale obrovskými chybami v obrane sme súpera dostali do hry. Hráči ma veľmi sklamali, nemôžem nikoho vyzdvihnúť. Takto slabo som ich ešte nevidel hrať. Za vlastný klub sa bojuje inak.“
Poradie: 8. miesto, 22 bodov, skóre 24:22

FC DAC 1904 Dunajská Streda U17 - FC Spartak Trnava U17 0:3 (0:0)
Góly: 42. Dráfi, 63. a 65. Martinka
Žlté karty: 15. Simon - 17. Tumma, 28. Valach, 69. Mihálik
DAC: Mészáros - Szabó, Klempa (46. Vida), Simon (57. Sátor), Tóth, Vida (72. Hajzuk), Magyarics, Modrovics (20. László), Hegedus, Kalocsai
SPARTAK: Takáč - Kozák, Kiss (C), Martinka, Vida, Sekera (72. Chmúra), Tumma, Vajda (68. Mihalovic), Valach (70. Smaali), Dráfi (76. Matej), Mihálik
Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): „Pri práci s loptou sme v úvode zápasu pôsobili mierne neisto. Nerovný terén nám robil menšie problémy pri zakladaní a vedení útoku. Po zvýšení našej aktivity a hlavne po zrýchlení a zjednodušení prechodu cez súperom prehustené stredné pásmo sme sa začali viac tlačiť pred bránu domácich. Vytvárali sme si dobré strelecké príležitosti. Kým sme prvý polčas odohrali ešte bez gólového efektu, druhý polčas sme sa už dokázali presadiť aj gólovo. Po pekných kombinačných akciách sa nám podarilo streliť tri góly a zaslúžene zvíťaziť.“
pPoradie: 3. miesto, 38 bodov, skóre 36:27

FC DAC 1904 Dunajská Streda U16 - FC Spartak Trnava U16 0:1 (0:0)
Gól:
73. Michalička
Žlté karty: 60. Holík - 20. Várady
DAC: Juhász - A. Magyar (C), Švihel, Hodosi, Pázmány (54. Szalma), Paulík (74. Tánczos), Takács (49. Doktorík), Ruszó (52. Nagy), Holík, D. Magyar, Malý
SPARTAK: Horváth - Mánik, Polačik, Várady (76. Šarmír), Akbar, Horvát, Daniel (C), Gono (67. Koricina), Jirka, Michalička (78. Prelovský), Babják (56. Mihálek)
Ján Krupa (tréner Spartaka U16): „Od prvej minúty zápasu sme chceli diktovať tempo hry, byť silní na lopte s rýchlym prechodom do útoku. Snažili sme sa postupným útokom a rýchlou zmenou ťažiska hry prekonať súperovu obranu. Tá však pracovala dobre, a len ťažko sme sa dostávali do gólových príležitostí. Napriek tomu sme sa dostali do šancí, no tie zostali nevyužité. Cez polčas sme prízvukovali hráčom, že musíme byť trpezliví, hrať svoju hru a šance prídu. To sa aj stalo. Svoje gólové príležitosti postupne nevyužili Jirka a Michalička, ktorí opečiatkovali bránkovú konštrukciu. Našou aktivitou a túžbou po víťazstve sme sa dočkali v 73. minúte, keď Michalička strelil rozhodujúci gól. Celý zápas sme mali hru pod kontrolou. Súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej gólovej príležitosti a zaslúžene vyhrali.“
Poradie: 9. miesto, 23 bodov, skóre 21:35

FC Spartak Trnava U15 - ŠK Slovan Bratislava U15 1:1 (1:0)
Góly: 15. Nebyla - 37. Giesser
SPARTAK: Rehák, Durdy, Lovász, Žitný (C), Burian, Grík, Benovič (57. Brodziansky), Nebyla, Zedek, Repa (66. Glós), Csáno (47. Hecht)
SLOVAN: Hynek - Užík (C), Nagy, Hornyák, Tóth, Farkaš, Lavrinčík (52. Polakovič), Lieskovský (36. Giesser), Kuruc, Strelec, Lukáčik (50. Beko)

Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): „Prvý polčas bol z našej strany herne v poriadku. V medzihre sme boli aktívni a silní na lopte. V pätnástej minúte sme sa po rýchlej rozohrávke Reháka a výbornej rýchlej kombinačnej akcii Zedek – Csáno – Nebyla ujali vedenia. Prevzali sme iniciatívu a o pár minút neskôr sme mohli zápas rozhodnúť, ale nedokázali sme premeniť čistú gólovú šancu. Nepodarilo sa nám zachytiť úvod druhého polčasu a po nedôraze v obrane sme inkasovali gól na 1:1. Po góle sme boli pasívni a bolo vidno únavu z náročného programu. Ku koncu sme však ukázali charakter a začali znova dobre kombinovať. Škoda dvoch nepremenených gólových šancí. Odohrali sme fyzicky a psychicky veľmi náročný zápas.“
Poradie: 1. miesto, 53 bodov, skóre 85:5

FC Spartak Trnava U14 - ŠK Slovan Bratislava U14 1:5 (0:3)
Góly: 40. Ševčík - 5., 16., 32. Čerepkai, 61. Duffek, 68. Bartoš
Žltá karta: 26. Galovič (Slovan)
SPARTAK: Paulen - Ševčík (C), Balažovič, Mego, Filkorn, Ďurina (56. Koberčík), Belko, Kotlár (61. Haraj), Záhumenský (47. Dibala), Karhan, Sekera (47. Drobena)
SLOVAN: Korčuška (56. Sokol), Galovič (64. Jamrich), Palacka, Lacko, Zbudila, Hornyák (C), Bartoš, Tučný (45. Igaz), Vician (36. Šouc) Čerepkai, Božák (56. Duffek)

Maroš Skovajsa (tréner Spartaka U14): „V tomto zápase sme spravili niekoľko zmien v základnej zostave a príležitosť dostali aj dvaja hráči z mladšej kategórie (Karhan, Kotlár), ktorým nerobil problém ani prechod na väčšie ihrisko. V odhodlanom vstupe do stretnutia nás v piatej minúte po chybe v obranných radoch pribrzdil inkasovaný gól. Práve naše individuálne chyby rozhodli zápas už v prvom polčase a súper mal kvalitných hráčov, ktorí ich dokázali tvrdo trestať. Paradoxne, napriek skóre sme sa prezentovali hlavne v útočnej fáze hry lepším herným prejavom ako v posledných zápasoch. V našej hre sa objavovali postupne veci, ktorým sme sa venovali v posledných dňoch v tréningu. Napriek tomu, že sa nám podarilo znížiť gólom zo štandardnej situácie zásluhou Ševčíka, hostia pridali v ďalšom priebehu ešte dva góly. Výsledok je možno pre nás krutý, pretože my sme súperovi góly sami ponúkli a naše príležitosti hlavne v prvom polčase ostali nevyužité. Naďalej potrebujeme zlepšiť komunikáciu hráčov na ihrisku a organizáciu hry, čo sa však musí adekvátne prenášať z tréningového procesu."
Poradie: 5. miesto, 36 bodov, skóre 70:20

Spartak Myjava U13 - FC Spartak Trnava U13 0:9 (0:4)
Góly:
9. Fiala, 24. Mišo, 29., 43. Tomovič, 30., 37., 52. Štrbka, 41. a 45. Ševeček
SPARTAK TRNAVA: Trník, Žbodák - Tomovič, Adamkovič, Štrbka, Petráš, Kukuč, Javorek, Cesnek, Strečanský, Hrčka, Hačko, Pomšahár, Jasovský (C), Púchlo, Mišo, Blaško, Chynoradský, Fiala, Weisenpacher, Ševeček

Marco Obetko (asistent trénera Spartaka U13): „Do zápasu sme vstúpili vlažne, viazla nám komunikácia, pohyb v útočnej fáze hry a nedokázali sme si vytvoriť šance na skórovanie. Súper hrozil len ojedinele, kedy z vlastnej polovice vyrážal do brejkových situácií, ktoré však bez väčších problémov dokázala naša obrana eliminovať. V druhom polčase chalani potvrdili kvalitu ktorou disponujú, pridali sme na dôraze, začali sme efektívne využívať voľné priestory a dostávať sa do šancí. Naša slabá efektivita zapríčinila, že konečné skóre nebolo ešte výraznejšie."
Poradie: 5. miesto, 42 bodov, skóre 195:50 (3 zápasy k dobru)

Spartak Myjava U12 - FC Spartak Trnava U12 2:10 (1:4)
Góly:13. Svinkásek, 34. Michalec - 18., 54. Kusý, 21., 42., 50. Kočík, 25. Baláž, 26. Kucharík, 37. Kalivoda, 43. Krchnák, 56. Áč
SPARTAK TRNAVA: Mihočka, Slezák - Okruhlica, Krchnák, Malovec, Nagy, Kucharík, Ferenčík, Áč, Kukučka, Drozda, Kusý, Krchnár, Hurek, Kalivoda (C), Mego, Morvay, Baláž, Kramár, Kočík, Strmenská

Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U12): „Na zápas sme sa pripravili koncentrovane. Od úvodu zápasu sme mali loptu pod kontrolou. V úvode sa jednej skupine nedarilo kombinovať, ale postupom času to už bolo lepšie. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach. Chalani dodržiavali rozostavenie 3-1-3. Počas celého zápasu sme sa snažili hrať kombinačne a kolmo cez krajných hráčov. Hrali sme trpezlivo a menili ťažisko hry. Súper sa postavil na šestnástku a bránil, z čoho sa vytváral prehustený priestor a ťažšie sa cez nich prechádzalo. Chalanom gratulujem k víťazstvu.“
Poradie: 7. miesto, 28 bodov, skóre 154:120 (3 zápasy k dobru)

FC Čaka ženy - FC Spartak Trnava ženy A 1:1 (0:0)
Góly: 47. Labovská - 46. Paveleková
Červená karta: 86. Žlnayová
ČAKA: Vavrová (C) - E. Vígľašová, Jeleneková, D. Vígľašová, Sádovská, Labovská, Pavlovicsová, Gyepesová, Ondrušeková, Gašparová (88. Zelinová), Bertová
SPARTAK: Schwarzová - Voleková, Valentovičová (C), Eckerová, Adámková, Križanovičová, Paveleková, Žlnayová, Karabová, Augustovičová, Búranová
Igor Švajda (asistent trénera Spartaka ženy A): „Takýto zápas sa hodnotí ťažko. Dievčatám nemožno uprieť veľkú snahu a túžbu, ale to nestačí. Boli sme zbytočne nervózni, nevedeli sme sa dostať do tempa a nepomohol nám ani gól, ktorý sme vsietili. Aj v tomto zápase sme museli improvizovať. Nakoľko nás od začiatku jari trápi vysoká maródka a niektoré dievčatá hrávajú na postoch, na ktoré nie sú ešte zvyknuté. Možno sa aj toto podpísalo pod výsledkom. Treba ísť ďalej, poučiť sa a získavať skúsenosti z každej odohratej minúty. Mrzí nás tento výsledok, určite sme chceli tri body, ale nepodarilo sa.“
Poradie: 5. miesto, 20 bodov, skóre 29:12

FC Spartak Trnava ženy B - ŠK Svätý Jur ženy 1:2 (0:1)
Góly:
76. Kreutzová - 16. Buranová, 66. Kadlubcová
Žltá karta: Buranová (Svätý Jur)
SPARTAK: Bednárová - Žgančíková (76. Voleková), Kováčová, Sulíková, Šimončičová (65. Sabová), Hudcovičová, Minarovičová (C), Švikruhová (87. Valentová), Jankechová (83. Palkechová), Vargová, Kreutzová
SVATÝ JUR: Rečná - Metkeová, Kadlubcová, Buranová (C), Švajdová, Pšenáková, Sobolová, Kernačová, Lavrinčíková, Gavenčiaková, Slašťanová (65. Skalková)
Marián Kováčik (tréner Spartaka ženy B): „Po tomto zápase musia byť dievčatá na seba sebakritické. Neukázali všetko čo v nich je a najmä viazla spolupráca medzi hráčkami. Fyzicky a v herných činnostiach sme súpera predčili, ale futbal je kolektívna hra. Hráčky musia spolupracovať, jednotlivec zápasy nevyhráva. Aj napriek tomu by zápasu svedčila remíza. Po dvoch štandardných situáciách súpera, keď zostali nepokryté hráčky sme zbytočne inkasovali. Naopak náš gól padol po peknej akcií a takto by sme sa mali presadzovať. Tento kolektív je veľmi mladý a je pred nimi ešte veľa zápasov a víťazstiev. Mrzí ma, že to mohli dokázať už v tomto zápase.
Poradie: 6. miesto, 13 bodov, skóre 16:23

FC Čaka žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 1:12 (0:7)
Góly: 69. Magyarová - 4. Hanzelová, 5., 7., 37. Šimurdová, 6., 42. Poláková, 10. Stegmanová, 24., 34. Trajlínková, 39. Čambalová, 64. Karabová, 65. Orichelová
SPARTAK:
Nádaská - Holcová, Chlpatá, Hanzelová - Stegmannová (C), Cepková . Čambálová, ŠImurdová, Poláková
Striedali: Bagáčová - Tanečková, Jurišová, Bajerová, Trajlínková, Karabová V., Arnautovičová, Orichelová, Prokešová, Labajová, Hornáčková
Zuzana Imreová (asistentka trénera žiačok Spartaka): „Aj napriek jednoznačnému výsledku sme nič nenechali na náhodu a poctivo sme sa pripravili. Už v desiatej minúte sme viedli rozdielom triedy, a tak sme postupne nechali hrať všetky dievčatá. Ukázali veľa pekných akcií. Po technickej stránke dievčatá ukázali svoje individuálne prednosti v hre jeden na jedného. Čakajú nás teraz dva ťažké zápasy. Doma hráme proti Dunajskej Strede a vonku proti Nitre. Preto ma toto víťazstvo teší, dievčatá si schuti zahrali.“
Poradie: 2. miesto, 30 bodov, skóre 54:10