Výsledky zápasov žiakov a žien

Tento víkend odohrali svoje zápasy len žiaci a ženy. Starším žiakom sa výsledkovo darilo a vyhrali zápasy v obidvoch kategóriách. Naopak mladší žiaci nenadviazali na výhru v derby a prehrali svoje zápasy v Trenčíne. Ženské áčko porazilo doma tím z Bodíkov a béčko (juniorky) si priniesli prehru z ihriska NMŠK Bratislava, ktorý sa snaží o postup do najvyššej ligy.

FC Spartak Trnava U15 - FKM Karlova Ves Bratislava U15 3:0 (3:0)
Góly:
5. Burian, 18. Nebyla, 25. Zedek
Žltá karta: 57. Glós (Spartak)
SPARTAK: Miček - Durdy (35. Fraňo), Žitný, Lovász, Burian - Benovič, Kozák (C) (41. Hecht), Nebyla (41. Glós) - Zedek, Csáno (65. Hrdý), Repa

Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): „Dobrý vstup do zápasu sa nám konečne podarilo pretaviť aj do gólov, keď už v 24. minúte 3:0. Do tohto momentu sme boli veľmi efektívni v zakončení. Prvý polčas sme hrali pokojne na lopte a mali dobrú medzihru. Druhý polčas nám po prestriedaní upadlo tempo a treba povedať, že aj kvalita hry. Súper sa dostal pomerne ľahko do niekoľkých nebezpečných situácií ale nedokázal skórovať a keďže aj šance na našej strane zostali nevyužité, výsledok sa už nemenil. V zápase potešila najmä spomínaná rýchla kombinačná hra a aj kvalitné kolmé finálne, či predfinálne prihrávky.“
Poradie: 1. miesto, 57 bodov, skóre 91:9

FC Spartak Trnava U14 - FKM Karlova Ves Bratislava U14 2:0 (2:0)
Góly:
6. Dibala, 32. Balažovič
SPARTAK: Paulen - Balažovič, Mego (54. Záhumenský), Dibala, Filkorn (60. Slimák) - Ďurina (C), Vrška (60. Hmam), Grunský, Drobena, Stanek (48. Haraj), Belko (46. Sekera)

Maroš Skovajsa (tréner Spartaka U14): „Do tohto stretnutia sme vstúpili veľmi aktívne a mali sme veľmi dobrý pohyb. Podarilo sa nám streliť pomerne rýchly gól, ako sme si pred zápasom predstavovali. Darilo sa nám vyhrávať osobné súboje a naši hráči sa dokázali presadzovať aj individuálne. V 14. minúte sme mohli pridať druhý gól ale Vrška z pokutového kopu súperovho brankára neprekonal. Naďalej sme v hre dominovali a vytvárali si príležitosti. Na prestávku sme odchádzali s dvojgólovým vedením, keď v 32. minúte zvýšil náš náskok Balažovič. Aj v druhom polčase sme chceli pokračovať v aktívnej hre a príležitosť dostali aj ďalší hráči. Jediné čo nás môže mrzieť je, že sme nepridali viac gólov, ale na druhej strane je potešiteľné, že sa hráčom podarilo na ihrisko preniesť predzápasové pokyny. V zápase sme predviedli zlepšený výkon a prispeli k nemu všetci hráči, ktorí nastúpili.“
Poradie: 4. miesto, 43 bodov, skóre 75:22

AS Trenčín U13 - FC Spartak Trnava U13 12:3 (6:0)
Góly za Spartak:
2 x Kotlár, Hačko
SPARTAK: Trník, Žbodák - Tomovič, Adamkovič, Kotlár, Štrbka, Petráš, Kukuč, Javorek, Cesnek, Strečanský, Hrčka, Hačko, Pomšahár, Jasovský, Púchlo, Mišo, Polák, Blaško, Fiala, Karhan (C), Ševeček

Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U13): „Dostali sme veľmi rýchle tri góly, ktoré nám veľmi nepomohli na začiatok zápasu. Napriek všetkému sme si dokázali vypracovať gólové príležitosti, ktorými sme mohli dorovnať stav a viac sa namotivovať na ďalší priebeh zápasu. Bohužiaľ sme tieto príležitosti nezakončili gólom. Následne sme zaostávali v rýchlosti rozhodovania sa a správneho riešenia herných situácií, čo súper využil na strelenie ostatných gólov.“
Poradie: 2. miesto, 60 bodov, skóre 264:84

AS Trenčín U12 - FC Spartak Trnava U12 12:1 (6:0)
Gól za Spartak: Kalivoda
SPARTAK: Kondé, Mihočka - Krchnák, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík (C), Ferenčík, Lukáč, Kukučka, Drozda, Kusý, Baláž, Krchnár, Kalivoda, Mego, Morvay, Baláž, Strmenská, Kramár, Kočík, Šarmír

Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U12): „Odohrali sme zápas proti Trenčínu. Chalani pôsobili veľmi unaveno, čo sa ukázalo aj na našej hre. Súper bol pohyblivejší, výborne kombinovali a menili ťažisko hry, z čoho sa dostávali do zakončenia. Trenčín je zaslúžené na 1.mieste. Gratulujem súperovi.“
Poradie: 5. miesto, 43 bodov, 219:172

FC Spartak Trnava ženy A - TJ Sokol Bodíky ženy 3:1 (1:0)
Góly:
6. Paveleková, 54. Karabová, 86. Gajdová - 60. Bogdánová
SPARTAK: Križanovičová - Schwarzová, Voleková, Valentovičová, Eckerová, Adámková, Paveleková (C), Karabová, Augustovičová, Gajdová, Richnáková

Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): „Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre. Súpera sme napádali už pri jeho rozohrávke a nenechávali sme mu žiadny priestor na kombináciu. Naopak náš tím po získaní lopty dobre kombinoval, hrali sme po zemi, a súperovho brankára sme ohrozovali, buď po kombináciách a následnou snahou vniknúť do jeho šestnástky alebo streľbou z diaľky. Práve jedna strela z diaľky Pavelekovej vyšla a zaslúžene sme sa ujali vedenia. Naďalej sme boli dominantnejším tímom. Aj napriek miernemu poľaveniu na konci prvého polčasu. Do druhého polčasu sme zase na súpera doslovne vybehli a výsledkom bol druhý gól, ktorý strelila Karabová. Dievčatá potom trošku znervózneli, pribudlo viacero nepresností a súper skorigoval. Potešiteľné bolo, že ich to nezlomilo, na ihrisku sa vzájomne povzbudili a následnou hrou nechali zabudnúť na svoju slabšiu 10-minútovku v ktorej sme dostali gól. Opäť ukázali kto bol jednoznačne v zápase lepším tímom, čo potvrdila tretím gólom Gajdová. Musím pochváliť celý tím, pretože proti Bodíkom sa nikdy nehrá ľahko. Naše dievčatá ukázali hru, ktorá sa musela páčiť a ktorá v niektorých momentoch skutočne zniesla tie najprísnejšie kritéria.“
Poradie: 4. miesto, 29 bodov, skóre 35:14

NMŠK 1922 Bratislava - FC Spartak Trnava ženy B 10:0 (4:0)
SPARTAK: Bednárová - Minarovičová (C), Vargová, Žgančíková (70. Rapantová), Sulíková, Voleková (46. Palkechová), Hudcovičová, Škulová, Jankechová, Kreutzová, Valentová

Marián Kováčik (tréner žien Spartaka B): „Súper bol jednoznačne lepší po všetkých stránkach, ako naše mužstvo. Ku cti našim hráčkam slúži, že sa stále snažili hrať, nebetónovali a snažili sa hrať po zemi. Súper využil svoje skúsenosti, predsa sa jedná o ašpiranta na postup s viacerými skúsenými hráčkami. Naše dievčatá len prvý rok vstúpili do dospelého ženského futbalu a tiež treba pochopiť že toto družstvo sa vytvorilo aby viaceré dievčatá dostali šancu hrať a tak ukázať či je možné s nimi do budúcna počítať do A mužstva. Takto získavajú na ihrisku potrebné skúsenosti, aby do budúcna napredovali vo futbale. K samotnému zápasu ťažko niečo hodnotiť, výsledok je jednoznačný ale určite za to dievčatám nebudem nadávať. Práve naopak zápas si rozoberieme, povieme kde sme robili chyby. Tiež si však povieme, že ak sa niekto chce venovať futbalu, musí sa mu venovať naplno a pochopiť, že ak chce byť niekto hráčkou ktorékoľvek tímu FC Spartak Trnava, tak to musí brať poctivo a vážne. Nie sme záujmový krúžok a chceme dosiahnuť pre klub čo najviac.“
Poradie: 7. miesto, 13 bodov, skóre 17:41