Ženy uspeli v Slovenskom pohári, mládežníci odohrali ďalšie zápasy

Ženský tím vyradil v Slovenskom pohári Trenčín a postúpil do druhého kola. Dorastenci si poradili s východniarmi. Starší žiaci si zmerali sily s Trenčínom a so Slovanom. Mladší vyhrali svoje zápasy nad Karlovkou ale nestačili silami na rovesníkov z Trenčína. Juniorky získali prvý bod a A-tím žien so žiačkami okupujú prvé miesto v tabuľke.

Slovenský pohár Ženy
FC Spartak Trnava A - AS Trenčín ženy 2:1 (0:1)
Góly:
57. Vargová, 62. Schwarzová - 36. Šišková
SPARTAK: Bednárová - Valentovičová, Schwarzová (89. Hudcovičová), Eckerová, Voleková (45. Sulíková), Minarovičová, Paveleková (C), Križanovičová (35. Zošiaková), Vargová, Gajdová (70. Jankechová), Kreutzová
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "V prvom rade musím vyzdvihnúť úroveň zápasu, ktorá prispením oboch družstiev a samotných dievčat bola na vysokej úrovni. Na zápas sme sa poctivo pripravovali celý týždeň na tréningoch, pričom sme rešpektovali silu súpera a jeho skúsenosti. S dievčatami sme si na tréningu prebrali aj rôzne taktické veci a musím ich pochváliť, že aj napriek veľmi krátkej dobe prípravy na zápas presne dodržali to čo sme si povedali. Úvod zápasu bol z našej strany trošku rozpačitý, predsa len sme pozmenili rozostavenie a systém hry ale postupom času sa hra vyrovnala a v niektorých fázach sme mali navrch. V prvom polčase sme však inkasovali dosť nešťastný gól, kde po štandardnej situácií súpera naša obrankyňa neúmyselne tečovala loptu do protipohybu brankárky. Cez polčas sme si s dievčatami povedali, že na to máme, že určite dokážeme zápas zvrátiť, že svojimi schopnosťami a bojovnosťou dokážu súpera zdolať. Do druhého polčasu nastúpili odhodlane a začiatok bol čisto v našej réžií. Zaváhanie súperovej obrany potrestala najskôr Vargová a potom po faule na Pavelekovú v šesťnástke premenila pokutový kop Schwarzová. Po zvrátení nepriaznivého stavu, sme sa trochu stiahli, súper nás pritlačil, ale dievčatá ukázali obrovské odhodlanie nepustiť zápas zo svojich rúk. Zápas hodnotím veľmi pozitívne, všetky hráčky ukázali svoju kvalitu, bojovnosť, súdržnosť, ukázali že sú jeden tím a toto víťazstvo si plne zaslúžili."
Ženy Spartaka postúpili do ďalšieho kola v Slovenskom pohári.

Partizan Bardejov U19 - FC Spartak Trnava U19 1:1 (0:1)
Góly: 58. Gduľa - 24. Zolvík
ŽK: 60. Zolvík
SPARTAK: Urminský - Zaduban, Štrba, Kiss, Nemček, Juriš, Lauko, Martinko (75. Sviatko), Zolvík, Vangel, Jašúrek (67. Drobný)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "Na východe republiky sme odohrali bojovný zápas plný nervozity. Snažili sme sa o kombinačnú hru ale v predfinálnej a finálnej fáze sme boli zbytočne nervózni a netrpezliví. Súper hral v nízkom organizovanom bloku a čakal na našu chybu pri otváraní hry. V 24. minúte sme dali gól z pokutového kopu Zolvíkom po faule na kapitána Štrbu. Po tomto momente sme sa trochu ukľudnili a mali sme viac z hry. Do druhého polčasu sme išli s cieľom hrať aktívne a ofenzívne. Vytvorili sme si tri výborné situácie, ktoré mali skončiť jednoznačne gólom. Test prišiel v 60. minúte, keď sme stratili loptu a domáci trafili z dvadsiatich metrov našu šibenicu. Mužstvo ukázalo charakter, keď vo veľkom teple na umelej tráve hralo až do konca na víťazstvo. Škoda, že nám to nevyšlo."

FC Spartak Trnava U19 - FC VSS Košice U19 1:0 (1:0)
Gól:
15. Sviatko
ŽK: 52. Martinko, 55. Bango, 90. Zolvík, 90. Juriš - 44. Lesniak
SPARTAK: Urminský - Zaduban, Štrba (C), Kiss, Jašúrek ,Bango, Vangel, Martinko (90. Juriš), Lauko (78. Drobný), Zolvík, Sviatko (66. Martinka)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "V domácom zápase sme chceli hrať kombinačne a nátlakovo. Prvý polčas sa nám to darilo, keď sme dobrým držaním lopty diktovali tempo hry. V 15. Minúte Vangel krásne vysunul kolmicou Sviatka, ktorý nezaváhal a bolo 1:0. Stále sme sa snažili držať loptu a postupným útokom diktovať tempo hry. Súper hral organizovane v obrane a preto sme musel hrať rýchlo a presne. Druhý polčas sme chceli pokračovať v aktívnej hre a pridať gól. Vytvorili sme si tri výborné príležitosti, ktoré sme nevyužili. Na konci zápasu súper pohrozil nakopávanými loptami ale nedostal sa do čistej šance. Chlapcom gratulujem k výkonu."
Poradie: 5. miesto, 4 body, skóre 2:1 (zápas k dobru)
Najbližší zápas: Sobota 10.9. 11:00 FC DAC Dunajská Streda U19 - FC Spartak Trnava U19
FC Spartak Trnava U17 - Partizan Bardejov U17 2:0 (1:0)
Góly: 19. Polačik, 73. Sopko
ŽK: 59. Marton (Bardejov)
SPARTAK: Strmenský - Mánik, Polačik, Kozák, Akbar, Daniel (C), Mihálek, Kopšík (78. Kolenič), Koricina (53. Horvát), Jirka (71. Sopko), Ružička (68. Babják)

FC VSS Košice U17 - FC Spartak Trnava U17 1:4 (0:1)
Góly: 52. Škovran - 21., 60. a 72. Mihálek, 68. Michalička
SPARTAK: Horváth - Polačik, Tumma, Kozák, Akbar, Horvát (57. Koricina), Daniel (C), Mihálek (77. Babják), Kopšík (51. Michalička), Ružička, Sopko (41. Jirka)
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu strelu na bránu mal domáci hráč ale náš brankár si s ňou poradil. V 20. minúte sme sa dostali šťastne do vedenia, keď centrovaná lopta skončila v súperovej bráne. Súper znervóznel, robil chyby v strede ihriska, kde sme získavali lopty a do otvorenej obrany sa dostávali do šancí, ktoré sme v prvom polčase nevyužili. Po zlom riešení obrannej formácie sa súperovi podarilo v druhom polčase vyrovnať. To nás viac zmobilizovalo, boli sme kompaktní, organizovaní v defenzíve a v ofenzíve sme sa nebáli hrať jeden na jedného, prečíslovali obranu a dobre kombinovali. Po pekných akciách sme pridali ďalšie góly a zaslúžene získali tri body. V dnešnom zápase sa mimoriadne strelecky presadil Mihálek, ktorý dal tri góly."
Poradie: 2. miesto, 6 bodov, skóre 6:2
Najbližší zápas: Sobota 10.9. 11:00 FC Spartak Trnava U17 - FC DAC Dunajská Streda U17
FC Spartak Trnava U16 - Partizan Bardejov U16 5:0 (3:0)
Góly: 12. a 35. Bindics, 14. Zedek, 43. Mesík, 46. Benovič
ŽK: 33. Pekár, 67. Poliak (obaja Bardejov)
SPARTAK: Miček - R. Marík (63. Ševčík), Mesík, Repa (60. Sekera), Csáno, Lovász, Burian (69. Ďurina), Benovič, Bocán (41. Fraňo), Bindics, Zedek
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16: "Prvých 15 minút sa súper snažil o pressing v prechode našej obrannej a stredovej zóny. My sme dodržiavali postupný útok, ktorý sme zvládali aj pod pressingom súpera. Zo situácií sme vychádzali a dostávali sme sa do mnohopočetnej medzihry. Hráči sa čoraz viac na ihrisku dostávajú do hernej pohody a v zápasoch prejavujú svoje individuálne schopnosti. V priebehu stretnutia sme si vypracovali veľké množstvo streleckých príležitostí, ktoré nakoniec skončili gólmi."

FC VSS Košice U16 - FC Spartak Trnava U16 0:1 (0:1)
Gól:
31. Repa
SPARTAK: Miček - R. Marík, Mesík, Repa (72. M. Marík) , Csáno, Lovász, Burian, Benovič, Bindics (C), Zedek, Fraňo (60. Grík)
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16: "V prvom polčase sa konečne hra aspoň trošku približovala mojim predstavám. Hráči hrali futbal a vychádzali z ťažkých pressingových situácií . V priebehu prvého polčasu sme si vytvorili viacero streleckých príležitostí, kde sme sa dostali aj pred dobre chytajúceho brankára, ktorý následnú streľbu reflexívne vychytal. Napriek tomu sa nám podarilo vynikajúcim individuálnym prienikom streliť gól. V druhom polčase súper začal nakopávať lopty, kde vznikali sem tam chaotické situácie. My sme sa snažili neustále držať loptu, napriek viacerým nepresnostiam sme sa dostali štyri krát sami pred bránu, no zlyhali sme v efektivite zakončenia. Musíme nadviazať na zvyšujúcu sa zdravú sebadôveru hráčov a presadzovať sa viac po individuálnej stránke jednotlivých hráčov."
Poradie: 3. miesto, 7 bodov, skóre 7:1

FC Spartak Trnava U15 - AS Trenčín U15 0:2 (0:1)
Góly: 10. Ďurec, 70. Plšek
ŽK: 14. Sekera, 69. Balažovič (obaja Spartak)
SPARTAK: Benke - Ďurina (C), Ševčík, Balažovič, Sekera (43. Haraj), Drobena, Mego (60. Horváth), Záhumenský (43. Drozda), Stanek, Belko, Dibala
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, mali sme dobrý pohyb, žiaľ sa nám nepodarilo streliť úvodný gól. Naopak sme z protiútoku inkasovali. O štyri minúty zneškodnil výborne chytajúci Benke penaltu hosťujúcemu Gajdošovi. Našu najväčšiu šancu prvého polčasu zahodil Mego, ktorý išiel po peknej prihrávke Dibalu sám na bránu, obišiel aj brankára, bohužiaľ trafil len tyč hosťujúcej brány. Aj v druhom polčase sa hral otvorený futbal, príležitosti si vytvorili obe mužstvá, zápas mal výborné tempo. Nám sa aj napriek vyloženým príležitostiam nepodarilo vsietiť vyrovnávajúci gól. V poslednej minúte pridal súper druhý gól z pokutového kopu. Celkovo som spokojný s úrovňou zápasu, mrzia ma naše nevyužité šance. Myslím si, že zápasu by svedčala remíza."

ŠK Slovan Bratislava U15 - FC Spartak Trnava U15 6:0 (4:0)
Góly: 10., 38. a 65. Čerepkai, 21. Tučný, 27. a 35. Božík
SPARTAK: Benke (58. Paulen) - Ďurina (C), Ševčík, Balažovič, Koberčík, Drobena, Mego, Dibala (36. Záhumenský), Drozda, Belko (40. Talamon), Stanek (68. Horváth)
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "V zápase na umelej tráve sme podali odovzdaný výkon. Súper nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene dosiahol vysoké víťazstvo."
Poradie: 10. miesto, 3 body, skóre 3:9
Najbližší zápas: Nedeľa 11.9. 10:00 FC Spartak Trnava U15 - FK Senica U15

FC Spartak Trnava U14 - AS Trenčín U14 5:2 (0:1)
Góly: 36. ,44. a 62. Rojka, 41. Polák, 60. Karhan - 11. Tomík, 67. Holý
SPARTAK: Trník - Rojka, Polák, Pomšahár (36. Blaško), Karhan (C), Púchlo (36. Petráš), Kotlár, Húževka, Kukuč (63. Štrbka), Weisenpacher (62. Strečanský), Ševeček (36. Tomovič)
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi, ktorý od úvodu diktoval tempo hry. Mali výrazne lepší pohyb a boli viac na lopte. Po individuálnej chybe sme dostali gól a súperova aktivita bola ešte väčšia. S prvým polčasom sme boli nespokojní. Po dohovore v kabíne hráči uverili, že môžu byť úspešní. Do druhého polčasu sme vystriedali troch hráčov a zmenili hráčske funkcie. V našej hre bolo zrazu sebavedomie, energia, radosť z hry, oveľa lepší výber miesta, ponuková činnosť, radosť z hry, dostupovanie súpera a veľké nasadenie. Tempo hry bolo v určitých fázach nadpriemerné. Klobúk dole pred súperom, že aj za nepriaznivého stavu chcel hrať futbal. Takto by mal vyzerať mládežnícky futbal."

ŠK Slovan Bratislava U14 - FC Spartak Trnava U14 5:3 (2:1)
Góly: 14. Mydla, 22. Lauro, 46. Veselík, 64. Hečko, 67. Juritka - 17. Kotlár, 55. Polák, 59. Tomovič
SPARTAK: Žbodák - Polák, Húževka, Petráš, Kukuč (57. Strečanský), Karhan (C), Pomšahár (49. Blaško), Kotlár (50. Weisenpacher), Rojka, Tomovič, Ševeček (32. Štrbka)
Roman Hudec (tréner Spartaka U14):
Poradie: 6. miesto, 6 bodov, skóre 11:7
Najbližší zápas: Nedeľa 11.9. 10:00 FC Spartak Trnava U14 - FK Senica U14

FKM Karlova Ves U13 - FC Spartak Trnava U13 3:20 (2:12)
Góly Spartaka: 5x Repa, 3x Kalivoda, 2x Trebatický, 2x Krchnák, 2x Kucharík, 2x Mego, Nagy, Šarmír, Baláž, Áč
SPARTAK: Kondé, Mihočka - Trebatický, Krchnák, Malovec, Ferenčík, Nagy, Kucharík, Strmenská, Mego, Áč, Kukučka, Drozda, Kusý, F. Baláž, Krchnár, Kočík, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Repa, T. Baláž, Mihočka
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Z našej strany výborná hra. Hlavne v prvom polčase, kde sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Vychádzalo nám zakladanie útokov cez brankárov z ktorých sme vychádzali v každej akcii. Vytvárali sme si správny výber miesta a následne riešenie herných situácií. V zápase sme využivali kombinácie, naražačky, hru jeden na jedného. Chalani sa bavili futbalom a to ma teší."

FC Spartak Trnava U13 - AS Trenčín U13 5:7 (0:5)
Góly Trnavy: 2x Repa, Krchnák, Žitný, Kočík
SPARTAK: Kondé, Amrich - Šutta, Krchnák, Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Strmenská, Mego, Áč, Kukučka, Trebatický, Ferenčík, F. Baláž, Kočík, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Repa (C)
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Z môjho pohľadu super zápas obidvoch tímov. Chceli sme hrať futbal, čo aj predvádzali obe mužstvá. Trenčín mal lepší vstup do zápasu, pretože sa im podarilo vstreliť góly, čo nám nie. Ale v druhom polčase sme boli dominantnejší, rýchlejší a veľmi veľa futbalových akcií, hra jeden na jedného, čo ma teší. Chalani prenášajú veľa vecí z tréningového procesu do majstrovských zápasov a to nás môže len posúvať ďalej."
Poradie: 2. miesto, 6 bodov, skóre 64:11
Najbližší zápas: 11.9. 10:00 ŠK Slovan Bratislava U13 - FC Spartak Trnava U13

FKM Karlova Ves U12 - FC Spartak Trnava U12 3:17 (2:6)
Góly Spartaka: 5x Blaško, 4x Kubišta, 3x Mesíček, 2x Gašparík, Horník, Ščasný, Stano
SPARTAK: Tanaysi, Gajdoš - Béreš, Denkócy, Kučerka, Skukálek, Stano, Valovič, Ščasný, Šebek, Sklenár, Železník, Vajdík, Mesíček, Horník, Kubišta, Blaško (C), Ilavský, Gašparík, Kubovič
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "V úvodných desiatich minútach bola hra z našej strany nervózna, kazili sme veľa jednoduchých vecí. Od desiatej minúty sme však začali preberať opraty nad zápasom. Hráči začali byť silnejší na lopte, zlepšili svoj pohyb a prácu s priestorom. V prvom polčase sme predviedli niekoľko pekných akcií, ktoré skončili gólom. V druhom polčase sme na súpera vybehli od začiatku a na ihrisku sme dominovali. Boli sme lepší vo viacerých herných činnostiach, z čoho pramenil aj narastajúci počet gólov v súperovej sieti. V konečnom dôsledku môžeme vyjadriť spokojnosť s určitými úsekmi hry, no stále sú to len úseky, čo je v dnešnom futbale málo. Pozitívom je aj to, že viacerým hráčom sa podarilo vsietiť gól, čo im môže zvýšiť sebavedomie na ihrisku aj do ďalšej práce."

FC Spartak Trnava U12 - AS Trenčín U12 10:19 (6:6)
Góly Spartaka: 4x Ilavský, 3x Blaško, Kubovič, Gašparík, Mesíček
SPARTAK: Tanyasi, Gajdoš - Skukálek, Kučerka, Béreš, Sčasný, Valovič, Stano, Šebek, Denkócy, Horník, Sklenár, Vajda, Železník, Kubovič, Mesíček, Gašparík, Ilavský, Blaško (C), Kubišta, Krchnár
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "V prvom polčase sme predviedli veľmi pekný futbal, kde sme boli viac ako vyrovnaným súperom Trenčínu. Veľa gólov padlo po pekných útočných kombináciách, presadili sa viacerí hráči. Z hráčov sršalo sebavedomie, odhodlanie a snaha presadiť sa v zápase. S polčasom môžeme byť maximálne spokojní, pretože spĺňal prísnejšie kritériá. Druhý polčas nastúpilo úplne iné mužstvo Spartaku Trnava, mužstvo bez nasadenia, ochoty zabojovať, mužstvo bez pohybu. To čo sme predviedli v prvom polčase sme absolútne nedokázali preniesť do druhého polčasu. Hráči pôsobili zaspato, bojazlivo a najmä hrali bez srdiečka, spoliehali sa čo spraví ten druhý. Chlapci sa musia naučiť, že futbal sa hrá na dva polčasy a nie na jeden."
Poradie: 3 body, skóre 33:29
Najbližší zápas: 11.9. 11:30 ŠK Slovan Bratislava U12 - FC Spartak Trnava U12
FC Spartak Trnava ženy A - TJ Kopčany ženy 15:1 (7:1)
Góly Spartaka: 4x Vargová, 3x Paveleková, 2x Voleková, 2x Gajdová, Schwarzová, Eckerová, Križanovičová, Kreutzová
SPARTAK: Bednárová - Valentovičová (C), Schwarzová (62. Kováčová), Eckerová, Voleková (75. Augustovičová), Paveleková, Križanovičová (46. Sulíková), Minarovičová (62. Hudcovičová), Gajdová (46. Jankechová), Kreutzová, Vargová
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Úvod do ligy dievčatám vyšiel. Som spokojný s výsledkom a z veľkej časti s predvedenou hrou. Nevyhli sme sa však nejakým chybám ale celkový dojem z hry bol dobrý. Teší ma, že hráčky ukázali veľkú kreativitu a góly padali po rôznych akciách, štandardných situáciách, či po strelách z diaľky. Do zápasu zasiahli všetky nominované dievčatá, pričom bolo vidieť, že v tíme je zdravá konkurencia, ktorá im môže prospieť. V tomto duely to bol tímový výkon, kde sme boli lepší ako súper vo všetkých oblastiach."

FC Čaka ženy - FC Spartak Trnava ženy A 0:2 (0:2)
Góly:
3. Paveleková, 27. Vargová
SPARTAK: Bednárová - Valentovičová, Schwarzová (49. Kováčová), Eckerová, Sulíková (65. Jankechová), Paveleková (C), Minarovičová (46. Križanovičová), Gajdová, Kreutzová, Zošiaková (78. Hudcovičová), Vargová (84. Augustovičová)
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Zápas by som nechcel hodnotiť ako povinné víťazstvo, aj napriek tomu, že sme si určite išli po tri body. Do zápasu sme vstúpili aktívne, súpera sme napádali už pri jeho rozohrávke, čo viedlo k chybe obrany súpera a následnému pokutovému kopu v náš prospech, ktorý premenila Paveleková. Naďalej sme kontrolovali priebeh zápasu a po pekne tímovej akcií sa presadila Vargová. Toto boli jediné dva gólové momenty zápasu a to aj napriek veľkej prevahe a množstvom šancí z našej strany, ktoré zostali nepremenené. Súpera sme okrem jednej výnimky nepustili do vážneho ohrozenia našej brány. Prispôsobili sme sa však súperovej hre, čo sa nám nemôže stávať a musíme na tom popracovať a byť teda tým tímom, ktorý udáva tempo hry po celý čas zápasu. Dievčatá svojimi futbalovými schopnosťami určite na to majú. S víťazstvom som však spokojný, s hrou menej, ale musím uznať, že na hráčkach bola viditeľná únava ešte zo štvrtkového zápasu v Slovenskom pohári, ktorý ich stál veľmi veľa síl. Treba im pogratulovať k trom bodom."
Poradie: 1. miesto, 6 bodov, skóre 17:1
Najbližší zápas: 11.9. 16:00 FC Spartak Trnava ženy A - ŠK Svätý Jur ženy

NMŠK 1922 Bratislava ženy - FC Spartak Trnava ženy B 5:1 (1:0)
Góly: 15. Csibová, 48. Sopóciová, 59. a 63. Sečková, 79. Tomašovičová - 90. Žgančíková
SPARTAK: Bagáčová - Holcová (61. Nádaská), Junásková (68. Richnáková), Žgančíková, Švajdová, Švikruhová (C), Stegmannová (72. Valentová), Šimurdová (59. Chlpatá), Práznovská, Šimončičová (82. Jurišová), Moravcová (63. Hesková)
Igor Švajda (tréner FC Spartak Trnava ženy B): "Zo 17 členného kádra malo premiéru vo veľkom ženskom futbale až 11 hráčok s vekovým priemerom 16 rokov a to hneď proti asi najlepšiemu tímu v súťaži so skúsenými háčkami a veľkými skúsenosťami. Prvý polčas bol aj napriek týmto faktom veľmi vyrovnaný a nebolo poznať kto je favorit. V prvom polčase podali naše hráčky bojovný, obetavý a kolektívny výkon. V druhom polčase sa už prejavila väčšia skúsenosť súpera, ktorý strelil štyri góly a rozhodol zápas. Nám sa podarilo už len skorigovať výsledok v poslednej minúte. Do zápasu nastúpili všetky hráčky zo striedačky , ktoré tiež ukázali svoju kvalitu. Hráčkam chcem poďakovať za predvedený nebojácny výkon, ktorým si dokázali že môžu hrať proti každému súperovi."

FC Spartak Trnava ženy B - FC DAC Dunajská Streda ženy 0:0
SPARTAK: Bagáčová - Holcová (78. Hesková), Junásková, Žgančíková, Švajdová, Švikruhová (C), Stegmannová (72. Šimurdová), Práznovská, Šimončičová, Moravcová (62. Lukovičová), Nádaska
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Do zápasu nastúpili dievčatá s odhodlaním pobiť sa o dobrý výsledok, pretože súper bol vekovo vyrovnaný. Súper nás v prvej štvrťhodine zatlačil ale postupne sa hra vyrovnávala a z našej strany sa zlepšovala, z čoho začali pribúdať šance. V druhom polčase sa hralo viac na súperovu bránu, ktorý len ojedinelými protiútokmi zamestnával našu obranu. Vytvorili sme si viac šancí, ktoré zostali nevyužité. Dievčatám chcem poďakovať za kolektívny výkon, ktorým získali prvý bod v súťaži."
Poradie: 7. miesto, 1 bod, skóre 1:5
Najbližší zápas: 11.9. 15:00 ŠK Vrakuňa Bratislava - FC Spartak Trnava ženy B

FC Spartak Trnava žiačky - TJ Kopčany žiačky 22:1 (13:1)
Góly Spartaka: 10x Cepková, 4x Trajlínková, 2x Marková, 2x Bajerová, Strmenská, Tanečková, Harajová, Karabová
SPARTAK: Prokešová - Tanečková, Strmenská, Čambálová, Marková, Hornáčková, Cepková (C), Trajlínková, Harajová, Poláková, Bajerová
Pavol Strmenský (tréner žiačok): "Mali sme úspešný vstup do novej sezóny. Dominovali sme počas celého zápasu a príležitosť dostali všetky dievčatá. Súper nás príliš nepreveril ale i tak nám ukázal niektoré naše nedostatky. Bola to výborná príprava na ďalšie, oveľa ťažšie zápasy."

FC Čaka žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 1:14 (0:6)
Góly Spartaka:
5x Poláková, 4x Cepková, 2x Strmenská, 2x Bajerová, Hornáčková
SPARTAK: Timea Kolláriková - Pivarčiová, Strmenská (C), Čambalová, Bajerová, Cepková, Trajlínková, Hornáčková, Harajová, Poláková, Uváčková, Tanečková, Labajová, Mrázová
Pavol Strmenský (tréner žiačok): "Do zápasu sme nastupovali v plnej sile so zámerom presadiť sa dobrým pohybom a kombinačnou hrou. Prioritou nebol čo najvyšší počet dosiahnutých gólov ale herná disciplína a trpezlivosť. Naše zámery sa nám darilo plniť počas celého zápasu. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach a dosiahli sme pohodlné víťazstvo."
Poradie: 1. miesto, 6 bodov, skóre 36:2
Najbližší zápas: 11.9. 14:00 FC Spartak Trnava žiačky - FC Union Nové Zámky žiačky