Jakubech – Kadlec, Godál, Oravec, Janso – Tóth, Greššák (C) – Mihálik (46. Tambe), Sloboda (62. Košťál), Čonka (83. Čögley) – Schranz

Macej – Kolesár, Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič - Žofčák (C), Serečin (58. Koscelník), Qose (62. Turík), Regáli (81. Vajs) - Kushta

Žlté karty: 22. Tóth - 7. Šimčák, 74. Sipľak

Rozhodovali: Valášek – Pozor, Lieskovský

Diváci: 1 858

Polčas: 1:0

Nebol to síce najlepší výkon, no spartakovci dokázali vybojovať tri body. O všetko podstatnom sa rozhodlo na konci prvého dejstva. Gólovo sa presadil Matúš Čonka.

Stretnutie odštartovala gratulácia k 85. narodeninám Jána Hucka, bývalého trénera FC Spartak Trnava. Počas dvoch sezón získal v 1969 majstrovský titul a v tom istom roku stál na lavičke aj v legendárnom dvojzápase s Ajaxom Amsterdam. Okrem toho si prítomní diváci spolu s hráčmi uctili minútou ticha pamiatku zosnulého futbalového funkcionára Dušana Čabana.

Tréner Miroslav Karhan urobil oproti súboju s Trenčínom v zostave niekoľko zmien. Erika Jirku trápila v týždni teplota, zostal sa doma liečiť. Nahradil ho Lukáš Mihálik. Pre päť žltých kariet chýbal Emir Halilovič. Po zranení sa od úvodu duelu predstavil Martin Tóth. Naopak, stehenný sval nedovolil nastúpiť Ivanovi Hladíkovi. Babatounde Bello začal po operácii kolena s ľahkým tréningom.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácemu Spartaku. Po rohovom kope najprv nebezpečne hlavičkoval Greššák. V ôsmej minúte neuspel Godál zoči-voči Macejovi, výborne ho vysunul Čonka. Michalovce sa ozvali v štrnástej minúte, Serečinova štandardka letela tesne vedľa pravej žrde. Po hluchej desaťminútovke prenikol k šestnástke Čonka, prihral Schranzovi, ktorý strelou po zemi narobil hosťujúcemu brankárovi problémy. Zemplínčania si najväčšiu šancu v prvom dejstve vypracovali v 38. minúte. Milimetrovou prihrávkou za obranu Žofčák vysunul Regáliho, ktorý pred vybiehajúcim Jakubechom zakončil tesne vedľa. Spartakovci odpovedali v 42. minúte priamym kopom Matúša Čonku. Lopta letela nad bránu. Čo sa mu však nepodarilo zo štandardnej situácie, vynahradil si ako pravý gólový zabijak minútu pred odchodom do kabín. Nabehol si do malého vápna na prihrávku Kadleca a strelou pomedzi nohy otvoril skóre - 1:0. Na prestávku odchádzali veselší domáci hráči.

Do druhého polčasu urobil tréner Miroslav Karhan jednu zmenu. Mihálika nahradil Tambe, ktorý sa zaradil na hrot útoku. Ivan Schranz sa tak vrátil na pravé krídlo. Práve striedajúci legionár z Kamerunu preveril Macejove schopnosti ako prvý. Jeho prudkú hlavičku po centri Čonku vyrazil brankár Michaloviec na roh. Na ďalší vyskočil najvyššie Oravec, lopta preletela tesne vedľa pravej žrde. Obraz hry sa po zmene strán príliš nezmenil. Obaja brankári nemali takmer žiadnu robotu. Hralo sa viac-menej medzi šestnástkami. Andeli sa síce tlačili do pokutového územia, no chýbala im lepšia finálna fáza. Hostia čakali na chybu, po ktorej by mohli založiť rýchly protiútok. Do konca zápasu sa nič vážne neudialo. Červeno-čírni udržali najtesnejší rozdiel a získali tri body. Najbližšie ich 19.5. čaká posledný výjazd v tejto sezóne. Od 17.30 hod sa predstavia na pôde Senice. Lístky sú od soboty v predaji vo fanshope. Dostupné tam budú až do piatka 19. obeda. Vstupenky stoja 3 eurá.

Ohlasy trénerov

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Dnešný zápas sa mi ťažko hodnotí. Do desiatej minúty sme mali dve či tri šance, z ktorých mohol padnúť gól. Do tridsiatej minúty sme ako tak hrali futbal. Cez polčas sme sa snažili niečo urobiť. Ako som však zistil, striedaniami sme ublížili mužstvu. Druhé dejstvo si z našej strany nezaslúži hodnotenie. Nehrali sme futbal. Pozitívne je akurát to, že sme Michalovciam nedovolili vypracovať si žiadnu šancu. Hostia boli ďaleko futbalovejší. Som nespokojný s Tambem. Nedá sa ho navigovať, pripadal mi ako Playstation. Potreboval počuť každý jeden pohyb čo má robiť, kde sa postaviť. Pritom som mu jasne povedal, čo očakávam. Hrali sme o jedného menej. Druhý polčas nebol od začiatku vôbec dobrý. Bolo to trápenie, o to väčšie aj na lavičke."

Anton Šoltis (tréner Zemplín Michalovce): "Videli sme medzišestnástkový futbal. Šancí nebolo veľa na jednej ani druhej strane. Úvodných tridsať minút sme prespali, nevedeli sa dostať do zápasu. Mrzí ma prvá šanca, keby ju Regáli premení, možno by polčas vyznel inak. Po zmene strán sme sa snažili, no chýbala nám kvalita v útočnej fáze, chalani sa tam nedokázali presadiť. Inkasovali sme ľahký gól, na ktorý sme nenašli odpoveď. Odchádzame s porážkou."