Andeli sú v ďalšom kole pohára, Jacovciam nasúkali desať gólov

Spartak
0:10

Spartak:

Vantruba – Lukič, Godál, Hladík, Janso – Greššák (C), Tomovič – Čanturišvili (58. Čeredničenko), Pekár (46. Brigant), Mihálik – Egho (46. Yao)

Góly: 8. Čanturišvili, 32. Egho, 42. Egho, 43. Egho, 66. Brigant, 69. Yao, 70. Yao, 75. Čeredničenko, 88. Greššák, 89. Greššák

Rozhodovali:

Dohál – Galo, Sluk

Diváci:

1 318
Polčas: 0:4

Spartakovci zvládli "povinnú" jazdu a v druhom kole Slovnaft Cup-u si poľahky poradili s mužstvom z piatej ligy. Jacovciam strelili rovných desať gólov. Hetrikom sa blysol Egho, po dva presné zásahy pridali Yao i Greššák.

Tréner Nestor El Maestro dal v pohárovom dueli príležitosť poväčšine hráčom, ktorí v ligovom ročníku veľa priestoru nedostali. V základnej zostave tak nastúpili Hladík, Lukič, Janso či Tomovič. Oproti stretnutiu s Trenčínom zotrvali iba brankár Vantruba, stopér Godál, kapitán Greššák, krídelník Čanturišvili, podhrotový hráč Pekár a hrotový útočník Egho.

Práve legionár z Rakúska bol ústrednou postavou úvodného dejstva, keď sa radoval z čistého hetriku. Odpor domácich prelomil už v ôsmej minúte Čanturišvili, ktorý pohotovo dorazil strelu Pekára. Výborne mu ťukol Tomovič. Po ňom sa z presných zásahov tešil iba Egho. Na dva góly zvyšoval krátko po polhodine hry, keď mu, skromne, pred prázdnu bránu prihral Mihálik, ktorý ťažil z milimetrového centra od Čanturišviliho. Druhý presný zásah pridal Marvin tri minúty pred koncom prvého polčasu. Po sérii nepremenených šancí Lukiča i Godála, obaja mierili do brvna či Pekára, ktorý zoči-voči Uhlárovi pálil nad bránu, vyslal Greššák za obranu Egha a ten strelou po zemi zvýšil na rozdiel troch gólov. Jacovce nestihli poriadne ani rozohrať a o pár sekúnd bolo skóre štvorgólové. Andeli predviedli rýchlu akciu, Lukič našiel dlhou prihrávkou Vakha, rodák z Gruzínska stihol pred vybehnutým Uhlárom posunúť loptu Eghovi, ktorý nemal problém akciu dokončiť. Bol to jeho piaty presný zásah v sezóne.

Po zmene strán urobil tréner El Maestro dve zmeny. Štefana Pekára nahradil Brigant, po zranení sa dočkal debutu v drese Trnavy. Hneď pri svojom prvom dotyku s loptou sa mohol radovať z úvodného gólu, keď si zasekol obrancu domácich, no Uhlára neprepálil. Do hry sa dostal i Yao, keď nastúpil namiesto strelca hetriku Egha. Červeno-čírni naďalej pokračovali vo vysokom tempe. V pokutovom území Jacoviec bolo neustále rušno. V 66. minúte sa presadil aj Brigant, bývalý hráč Senice či Myjavy zakončil v malom vápne prihrávku Čeredničenka – 0:5. O tri minúty neskôr pálil presne Yao, pred bránou ho našiel Janso. Ten istý hráč ihneď po rozohrávke domácich strelil svoj druhý gól v zápase a zvýšil na rozdiel siedmich gólov. Spartakovci v tejto chvíli vyrovnali rekord strelených presných zásahov v Slovnaft Cup-e. V sezóne 2014/2015 strelili podobne sedem gólov do siete Trenčianskych Teplíc. Pätnásť minút pred koncom duelu bol tento rekord prekonaný. Po prihrávke Tomoviča strieľal z jednej, úplne sám, striedajúci Čeredničenko – 0:8. Ukrajinský legionár nebol posledný, kto sa zapísal do streleckej listiny. Tesne pred koncom krásnym obstrelom a hneď na to strelou zblízka uzavrel konečný rezultát dvomi gólmi kapitán Lukáš Greššák - 0:10.

V ďalšom kole narazia spartakovci na lepšieho z dvojice Sv. Peter/Rusovce. Najbližšie sa predstavia v sobotu od 19.00 hod pod Čebraťom proti domácemu Ružomberku. Lístky v cene 6 eur sú dostupné vo fanshope.

Ohlasy trénerov

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Prvé kolá pohára bývajú proti súperom z nižších líg, takže sú to zápasy, ktoré "musíte" vyhrať. Som šťastný, že sa dnes neudialo žiadne prekvapenie. Celých 90 minút sme boli koncentrovaní, profesionálni a rešpektovali sme súpera. Chalani odviedli dobrú prácu. Som potešený, že sme si udržali čisté konto a strelili niekoľko pekných gólov, z ktorých mali naši fanúšikovia radosť. Tiež ma teší debut Filipa Tomoviča v oficiálnom zápase, naozaj si to zaslúžil. Okrem neho absolvoval prvý duel v novom tíme aj Tomáš Brigant."

Tomáš Brigant (hráč FC Spartak Trnava):

"Vždy je čo zlepšovať. Teším sa, že som mohol konečne nastúpiť. Gól je pre mňa pozitívny. Musím však pracovať na kondícii, výpadok bol dlhší. Neradi podceňujeme hocijakého súpera, každý zápas berieme vážne. Hlavné sú tri body. Teší nás, že prišlo toľko ľudí. Pre menší klub je to príjemné spestrenie."

Marvin Egho (hráč FC Spartak Trnava):

"Z prvého hetriku v drese Spartaka mám, samozrejme, radosť. Nebol to však len môj hetrik, ale tímový. Chalani ma našli výbornými prihrávkami. Z našej strany to bol veľmi, veľmi dobrý zápas. Duel sme poňali profesionálne, nechceli sme nič podceniť. Podobné tímy sa chcú biť o víťazstvo a snažiť sa udržať čo najdlhšie bezgólový stav. Mali svoju silu, nám sa podarilo v prvom polčase streliť štyri góly, čo bolo dôležité. Po zmene strán sme pridali ďalších šesť a vyhrali 10:0. Možno sa zdá, že to bolo jednoduché, no nebolo. Pohárové stretnutia sú vždy náročné. Celé mužstvo sme podali zodpovedný výkon."