Hroššo – Kuník, Vencl, Križan, Chovanec – Šimončič (C) – Kóňa, Machovec – Lola (68. Charizopulos), Balaj, Ivančík (46. Steinhubel)

Vantruba – Kadlec, Hladík, Tóth (84. Čeredničenko), Čonka – Greššák (C), Oravec (64. Yilmaz) – Jirka (75. Brigant), Sloboda, Čanturišvili - Egho

Žlté karty: 30. Lola

Rozhodovali: Hrčka – Tomčík, Žákech

Diváci: 106

Polčas: 0:0

V dohrávke osemnásteho kola, ktorá sa hrala na neutrálnej pôde v Trenčíne, si andeli poradili s Nitrou. Podobne ako doma, i vonku rozhodli v samom závere. O troch bodoch rozhodol stredopoliar Anton Sloboda.

Tréner Nestor El Maestro nemohol v stretnutí počítať s viacerými hráčmi. Pre chorobu chýbal Godál, zranenie vyradilo Pehlivana, Vlaska a dlhodobo Pekára s Bellom.

Úvodné minúty priniesli opatrný futbal z oboch strán. Až v štrnástej minúte sa k ohrozeniu brankára dostal kapitán Greššák. Hroššo však s jeho prízemnou strelou problémy nemal. Počas celého prvého dejstva boli aktívnejší spartakovci, ktorí sa postupnými kombináciami snažili dostať pred bránu súpera. V strede si ofenzívnu rolu menila trojica Greššák, Sloboda a Oravec. Keď sa už andeli dostali do zakončenia, medzi tri žrde nemierili. Zverenci Ivana Galáda sa do útoku nehrnuli. Tradične čakali zorganizovaní v defenzíve na prípadné protiútoky. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov.

Po zmene strán začali aktívnejšie hráči Nitry. Ihneď po nástupe sa streleckým pokusom zvnútra šestnástky prezentoval Machovec. Trafil ľavú žrď Vantrubovej svätyne. Zakrátko už prevzali iniciatívu opäť červeno-čírni a mali loptu pod kontrolou. V 63. minúte Egho výborne vysunul nabiehajúceho Vakha, ktorý ale zoči-voči Hroššovi neuspel. Tlak hráčov Nestora El Maestra sa s pribúdajúcimi minútami zvyšoval. V 72. minúte odcentroval dovnútra pokutového územia Čonka, Egho hlavičkoval nad. Čiernou škvrnou bolo v závere stretnutia zranenie Martina Tótha, ktorý odkríval do kabín. Päť minút pred koncom to z priameho kopu skúsil ľavý obranca Čonka, jeho pokus tesne minul brvno. Ozvali sa aj futbalisti spod Zobora, Šimončič pálil z uhla do bočnej siete. Po obrovskom nápore prišla zaslúžená odmena. V 89. minúte zvnútra vystrelil striedajúci Brigant, jeho strelu tečoval pred brankárom Sloboda a lopta sa ocitla v sieti – 0:1. Trnavčania opäť ukázali obrovské srdce, bojovali až do posledných sekúnd. Duel s Nitrou zvládli rovnako ako doma v samom závere stretnutia. Posledný zápas v roku 2017 odohrajú andeli už v sobotu, keď od 14.00 hod privítajú na Štadióne Antona Malatinského Prešov.

Ohlasy trénerov

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Dnes to bol pre nás veľmi ťažký zápas. Nitra je vždy náročný súper. Absentovalo veľa dôležitých hráčov, na ihrisku nám aj preto chýbala individuálna kvalita. Kolektív bol však výborný, hrali sme so srdcom, množstvom emócií a charakterom. Z víťazstva sa veľmi tešíme. Teraz sa už stopercentne koncentrujeme na posledný súboj s Prešovom. Dúfam, že budeme mať maximálnu individuálnu kvalitu. Opäť budeme bojovať, behať a hrať s emóciami. Je to pre nás najdôležitejší duel, ako finále Ligy majstrov.“

Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Budem stručný, k zápasu sa nevyjadrím. Na jar uvidíte silnejšiu Nitru, šikovnejšiu a víťaznejšiu. Budeme sa tešiť viac ako dnes.“