: Volešák – Chvátal, Kaša (46. Kaša), Hancko, Kubík – Pečovský (83. Bichakchyan) – Holúbek (90. Balaj), Káčer, Škvarka (C), Mihálik - Mráz

Vantruba – Čanturišvili, Godál, Hladík, Čonka – Greššák (C), Pehlivan – Ofosu (90. Čeredničenko), Pekár (61. Oravec), Brigant (85. Lovás) - Egho

Góly: 14. Káčer, 21. Mihálik, 23. Hancko, 56. Mráz, 59. Holúbek, 86. Kubík

Žlté karty: 9. Kaša – 49. Čanturišvili

Rozhodovali: Marhefka – Benko, Žákech

Diváci: 3 387

Polčas: 3:0

Predposledné kolo majstrovskej sezóny nevyšlo andelom podľa predstáv. Zo Žiliny odchádzajú s prehrou 0:6.

Tréner Nestor El Maestro nemohol využiť služby zraneného Yilmaza a Slobodu. Pre žlté karty stáli Martin Tóth s Eldarom Čivičom. Do brány sa vrátil Martin Vantruba, pre ktorého to bol v červeno-čírnom drese jeden z posledných duelov. V lete zamieri do pražskej Slavie. Na pravom kraji chýbal potrestaný Andrej Kadlec. Prekvapivo ho nahradil Vakho Čanturišvili. Po dlhom čase sa v základnej zostave objavil krídelník Tomáš Brigant.

Ešte pred výkopom pripravili domáci hráči oslavnú uličku novopečeným majstrom z malého Ríma. Následne sa štadión poďakoval trénerovi Adriánovi Guľovi. Skúsený kormidelník prevezme po sezóne reprezentačnú dvadsaťjednotku.

Od úvodu sa hral aktívni futbal. Ako prví sa do vedenia dostali žlto-zelení. V štrnástej minúte si na hranici pokutového územia prebral loptu Káčer a zblízka, popri Vantrubovi, otvoril skóre stretnutia – 1:0. Šošoni mohli o pár sekúnd viesť dvojgólovým rozdielom. Mihálikov pokus zo šestnástky Vantruba výborne vyrazil. Mladý strážca svätyne musel byť okamžite v pozore, pretože sa pred ním zjavil i Chvátal, ale brankár Spartaka vytiahol ďalší skvelý zákrok. Nohou vyrážal na rohový kop. V devätnástej minúte odpovedali spartakovci. Ofosuho center prepadol na zadnú žrď, kde bol pripravený kapitán Greššák. V sľubnej šanci ale vynikol Volešák. Napriek tomu sa však Žilinčania o tri minúty neskôr dočkali druhého presného zásahu. Po centri Kubíka namieril loptu do brány hlavou zblízka Mihálik – 2:0. Jazda domácich, resp. chyby hostí pokračovali naďalej. V 23. minúte sa po rohovom kope presadil Hancko3:0. Hneď na to mohol skórovať Ofosu, z pravého krídla sa predral do pokutového územia, ale strelu k žrdi Volešák vyrazil na roh. Hra sa po treťom góle upokojila a šance neprichádzali. Do kabín tak odchádzali veselší futbalisti Žiliny.

Po zmene strán, v 51. minúte, pohrozil domáci tím. Škvarkovu štandardku zakončil na zadnej žrdi nabiehajúci Hancko, Vantruba bol na mieste. Gólostroj žlto-zelených pokračoval o päť minút neskôr, keď Mihálikovu loptu pred bránu zakončil Mráz – 4:0. Andelom nič nevychádzalo, mali na sebe deku, čo zverenci Adriána Guľu využívali. V 59. minúte vystrelil po zemi spoza šestnástky Holúbek a lopta skončila v sieti – 5:0. Krátko po hodine hry musel hlavný arbiter prerušiť duel, pretože fanúšikovia Spartaka boli „vyhnaní“ zo svojho sektora. Stretnutie pokračovalo zhruba po desiatich minútach. Po pauze sa v šanci ocitol Čanturišvili. Legionár z Gruzínska zakončoval zvnútra prízemnú loptu od Ofosua. Mieril vysoko nad. Čo nevyšlo Vakhovi, vyšlo na opačnej strane Kubíkovi. V 86. minúte zakončil kombinačnú akciu – 6:0. O čestný gól sa pokúšal striedajúci Lovás, Volešák vybehol a loptu nohami vyrazil. Trnavčanom nevychádzalo nič. Zlyhávali kombinácie, odoberanie lôpt. Naopak, Žilina na čo siahla, z toho skórovala. Záverečné kolo odohrá Spartak na Štadióne Antona Malatinského. V sobotu 19. mája privíta AS Trenčín. Lístky sú dostupné denne online na https://cityarena.maxiticket.sk/futbal-fc-spartak-trnava-vs-as-trencin-2018-5

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Pred zápasom sa ma domáci tréner spýtal, prečo som tak vážny, keď sme majstri. Bolo to z toho dôvodu, že som čakal a trochu sa obával, aby to nevyzeralo presne takto. Dva roky máme so Žilinou problémy. Keď nei sme dobre mentálne nastavení, vždy to využiju. Určite nie som a ani nemôžem byť nahnevaný na chalanov. Máme za sebou neuveriteľný rok. Dúfam, že v poslednom kole ukážeme doma reakciu. Nastúpime koncentrovane a seriózne." Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Dnes sú dve roviny tohto zápasu. Jedna je futbalová, ktorá bola vynikajúca. Chalani hrali sami. Patrí im za to moja vďaka, pretože všetko zvládli. Je fantastické, že ma už nepotrebujú. Gratulujem im a ďakujem za túto skvelú futbalovú modernu, akú predvádzali, predvádzajú a určite budú predvádzať. Za každých okolností im budem držať palce. Pred zápasom som v kabíne povedal, že to dnes nie je o mne. Rešpekt a vzájomnú úctu si budeme prejavovať dlhodobo. Ďakujem aj fanúšikom. Malo to „gule“. Uznali prácu môjho realizačného tímu. Je to obmena pre všetkých v klube, že sa dá končiť projekt seriózne so cťou a všetkou vážnosťou. Naša misia sa však neskončila. Čaká nás veľmi zaujímavý a interesantný duel vonku. Fanúšikom a manažmentu chceme dopriať Európu, ktorú si zaslúžia. Verím, že to dokážeme. Ak náhodou nie, nič sa nemení, budeme pracovať do poslednej sekundy. Ešte raz ďakujem. Je to pre mňa veľká pocta."